Western Digital wprowadził karty pamięci do Xboxa! Dodają nawet do 1 TB przestrzeni

6 czerwca 2023,
17:34
Jacek Kowal
Karta Western Digital w Xboxie

Teraz skończą się wymówki, że nie macie miejsca na dysku, by kupić kolejną grę. Western Digital we współpracy z Microsoftem stworzył bowiem rozszerzenia pamięci WD_Black Xbox Series X/S, które mogą zwiększyć pojemność waszych konsol nawet o 1 TB.

Do tej pory jedyną firmą oferującą rozszerzenia pamięci do Xboxów nowej generacji był Seagate, ale był to kosztowny upgrade, ponieważ potrafiły kosztować nawet 200 $. Co prawda niedawno ceny obniżono, ale nadal są wygórowane. Na szczęście Western Digital postanowił wejść na ten rynek i to od razu z przytupem.

Więcej pamięci do Xboxa od Western Digital

Karty od Western Digital nazywają się WD_BLACK C50 i mogą powiększyć pamięć naszych konsol o odpowiednio 512 GB i 1 TB. Mniejsza kosztuje 80 dolarów, a większa 150, czyli oscylują w okolicach cen używanych komponentów Seagate.

Karta Western Digital w Xboxie
Źródło: Western Digital

Jak widzicie, karta jest stosunkowo niewielka, ale otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości. W końcu drastycznie zwiększa pojemność naszych konsol, a to oznacza, że możemy mieć zainstalowanych więcej gier w tym samym czasie. Dodatkowo WD_BLACK C50 idealnie pasuje do obecnego w Xboxach portu rozszerzeń Xbox Series X/S Storage Expansion Port, więc nie potrzebujemy żadnej przejściówki.

Karta Western Digital
Źródło: Western Digital

Oczywiście karta w pełni współpracuje z Xboxami i zainstalowane na niej gry są bez problemu uruchamiane. Ba, nawet możemy tymczasowo zawiesić rozgrywkę w jednej produkcji, by przejść do innej, a następnie szybko wrócić do przerwanej zabawy. Instalacja też jest bajecznie prosta, a możecie ją zobaczyć na filmie poniżej:

Jeżeli brakuje wam pamięci w Xboxach, to miejcie w pamięci karty WD_BLACK C50.