fbpx

Wakanda i Atlantyda będą wrogami czy może przyjaciółmi? – dowiemy się w Black Panther: Wakanda Forever

3 listopada 2022,
21:25
Amira El Berrah

11 listopada 2022 roku, czyli już za kilka dni, w najnowszej odsłonie kinowej serii Marvela, Black Panther: Wakanda Forever, zobaczymy w kinach starcie władców Wakandy i Atlantydy. Przed tym jednak poznamy lepiej Namora, władcę podwodnego królestwa w MCU.

Namor

W drugiej części Czarnej pantery, Black Panther: Wakanda Forever, której data premiery została zapowiedziana na 11 listopada tego roku, bardzo ważnym wątkiem będzie pożegnanie T’Challi granego przez Chadwicka Bosemana (zmarł w 2020 roku w wyniku ciężkiej choroby). Twórcy planują uhonorować zarówno postać jak i aktora. Mimo to nie wiemy jeszcze, kto będzie następną Czarną Panterą.

Chadwicka Bosemana jako Czarna Pantera
Źródło: Marvel

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu – pożegnanie T’Challi i wprowadzenie Namora

Namor to syn księżniczki Atlantydy i człowieka, jeden z najdłuższych stażem bohaterów (lub antybohaterów?) Marvela. Potrafi oddychać pod wodą i na powierzchni, świetnie pływa i lata dzięki skrzydłom przy kostkach niczym u Hermesa. Namor był także identyfikowany jako jeden z mutantów. Niezależnie od tego czy uważa się go za dobrą czy złą postać, jest królem Atlantydy i jak każdy władca ma on służyć swojemu ludowi, dbając o jego dobro.

Na ekranie w rolę Namora, króla Atlantydów, wcieli się Tenoch Huerta, wprowadzając kolejnego legendarnego bohatera do filmowego MCU.

Aktor jest podekscytowany swoją rolą i możliwościami, jakie zostały mu dane. Zapytany w wywiadzie jakie to uczucie połączyć własną kulturę z taką postacią odpowiada:

“To wspaniałe i myślę, że to również naturalne. Oryginał był oparty na antycznej kulturze i to jest to samo, to naturalny krok aby przedstawić inną antyczną kulturę z tradycjami i głębokimi korzeniami. Tak więc…nie wiem, to po prostu wspaniałe.”

Tenoch Huerta o wprowadzeniu Namora do MCU

Opowiadając o tym jak musiał uczyć się pływać, nurkować i bardzo długo wstrzymywać oddech, Huerta chwalił trenerów na planie Czarnej Pantery: Wakanda w moim sercu, mówiąc, że byli fantastyczni. Spytany o to czy umiał pływać przed przystąpieniem do treningu do roli, odparł ze śmiechem:

“Zapytali mnie wtedy czy umiem pływać i odpowiedziałem, że nigdy wcześniej nie utonąłem. Co jest prawdą.”

Tenoch Huerta o wprowadzeniu Namora do MCU

Aktor nie tylko gra kolejną postać w najnowszej części Black Panther: Wakanda Forever, ale również poprzez rolę ma możliwość reprezentowania swojej kultury.

“Jako Meksykanin, jako część dziedzictwa Mezoameryki, wreszcie mogłem znaleźć silniejszą możliwość reprezentowania mojej kultury. Z godnością i z szacunkiem.”

Tenoch Huerta w zwiastunie Black Panther: Wakanda Forever | Namor