W przyszłości możemy zagrać w nową grę od Quantic Dream – Star Wars Eclipse

Po internecie krążą plotki, że studio Quantic Dream może pracować nad produkcją osadzoną w uniwersum Gwiezdnych wojen. Gra miałaby nazywać się Star Wars Eclipse i ma być oficjalnie zapowiedziana jeszcze przed końcem tego roku.

16 listopada 2021
Na skróty
  • W internecie krążą pogłoski, jakoby w produkcji od 18 miesięcy miałaby znajdować się nowa produkcja od studia Quantic Dream – Star Wars Eclipse.
  • Studio nie potwierdziło jak dotąd tych pogłosek.
  • Pierwsze wzmianki o rzekomo powstającej grze pojawiły się na kanale francuskiego youtubera, później zostały potwierdzone przez Toma Hendersona; w sprawie głos zabrał również Jeff Grubb.
  • Gra ma oferować mniej sekwencji Quick Time Event, a być bardziej nastawiona na akcję; ma oferować otwarty świat i elementy sieciowe.

Niedawno w internecie pojawiły się pogłoski, jakoby w produkcji był nowy tytuł od studia Quantic Dream – Star Wars Eclipse. Akcja gry miałaby się dziać w okresie High Republic (Wysokiej Republiki).

Co wiemy o Star Wars Eclipse?

Plotki zaczęły się pojawiać, gdy francuski Youtuber – Gautoz – w jednym ze swoich filmów stwierdził, że takowa gra od studia odpowiedzialnego m.in. za Heavy Rain czy Detroit: Become Human powstaje. Krótko potem Tom Henderson z portalu DualShockers napisał artykuł, twierdząc, że niezależne źródło dostarczyło mu dowody na powstawanie tytułu, który podobno jest w produkcji od ostatnich 18 miesięcy. Serwis Kotaku potwierdził również tę informację, korzystając z własnych źródeł. Jeff Grubb, dziennikarz serwisu GameBeat, w swoim podkaście Giant Bomb powiedział, że „prawdopodobnie gra się pojawi niebawem”. Star Wars Eclipse ma zostać, według jego słów, zapowiedziane „przed końcem tego roku”.

Produkcja ma rzekomo trochę się różnić od tego, do czego przyzwyczaiło nas studio Quantic Dream – ma być w niej mniej sekwencji Quick Time Event, a więcej tradycyjnych mechanik znanych z gier akcji. Gra ma też oferować bardziej otwarty świat i elementy sieciowe.

High Republic jest okresem, którego wydarzenia dzieją się na 200 lat przed akcją Mrocznego widma i 800 lat po upadku Starej Republiki. Styczeń tego roku zapoczątkował nową erę w tym uniwersum, które łączy nowe historie znane zarówno z książek, jak i z komiksów.

Quantic Dream nie potwierdziło do tej pory, że Star Wars Eclipse powstaje.

UWaga! Gorące informacje!