fbpx

W GTA VI mapa jeszcze większa niż wcześniej a gracze ją odtwarzają

Rockstar kasuje grafiki z mapą Grand Theft Auto VI. Gracze tworzą własną wersję, której nie można usunąć. Jeden z fanów wyliczył też rozmiar świata nadchodzącej produkcji.

Na skróty
  • Gracze tworzą mapę GTA VI, łącząc usuwane grafiki i prawdziwe lokacje.
  • Jeden z fanów wyliczył, że świat gry może mieć 200 km kwadratowych; dla porównania GTA V ma 80 km kwadratowych.

Wraz z wyciekami w Rockstar Games światło dzienne ujrzała mapa GTA VI. Studio od razu zaczęło ją usuwać, a gracze odwzorowywać, tak, by nie naruszała praw autorskich. Jeden z nich poznał nawet domniemany rozmiar mapy.

W GTA VI mapa będzie jeszcze większa

W czasie nagrań prezentujących nowe Grand Theft Auto mogliśmy zobaczyć wiele różnych liczb. Wśród nich znalazły się koordynaty, dzięki którym pewien gracz wywnioskował wielkość świata. Całość ma ponad 14.000 jednostek. Ustalając, że 1 jednostka = 1 metr, mapa Vice City ma posiadać 200 km kwadratowych. Dla porównania świat GTA 5 to jedynie 80 km kwadratowych. Trzeba patrzeć na to jednak chłodnym okiem i pamiętać, że większość obszaru może dotyczyć wody.

Przeszukałem filmiki i „najdalsza” współrzędna, jaką znalazłem wynosi „-7191”. Ale widziałem też wartości dodatnie. Pozwólcie, że głośno pomyślę: jeśli występuje współrzędna „-7191” to zakładam, że będzie też „+7191”. Oczywiście, świat w GTA 6 nie będzie idealnym prostokątem, ale współrzędne będą prawdopodobnie działać na siatce prostokąta.

jumbo04, reddit

Jak wygląda mapa GTA VI?

Mapa z wycieku jest szybko usuwana przez Rockstar Games. Dlatego fani interaktywnej rozrywki zaczęli tworzyć jej własną wersję. Nie narusza ona żadnych praw autorskich, przez co deweloper nie może jej usunąć. Gracze za pośrednictwem Reddita tworzą coraz to bardziej szczegółową mapę, porównując nie tylko oryginalną grafikę, ale i prawdziwy lokalizacje, na których wzorowane jest Vice City.