fbpx

W czasie The Game Awards poznamy datę premiery Baldur’s Gate 3 na Xboxie

16 listopada 2023,
10:25
Dorota Żak
Drużyna bohaterów na tle doliny

7 grudnia odbędzie się gala The Game Awards, w czasie której oprócz nagród dla najlepszych gier minionego roku możemy spodziewać się nowych zwiastunów i zapowiedzi. Wiemy już, że na wydarzeniu głos zabierze Larian Studios w sprawie premiery Baldur’s Gate 3 na konsolach Xbox, ponieważ twórcy najpopularniejszego RPG-a ostatnich miesięcy podzielili się krótkim wpisem na Twitterze/X.

Zgodnie z nową wiadomością, Baldur’s Gate 3 jest na dobrej ścieżce, aby trafić na Xbox Series X/S jeszcze w grudniu. Dokładna data premiery zostanie podana właśnie w czasie The Game Awards. Już wcześniej mówiono o debiucie gry na konsolach Microsoftu, który miałby się odbyć jeszcze w tym roku, ale bez konkretnych terminów. Sama premiera na Xboxach nowej generacji była niepewna ze względu na problemy gry na Series S związane z trybem kooperacji na dzielonym ekranie. Ostatecznie twórcy zdecydowali, że Baldur’s Gate 3 ukaże się na Xbox Series S bez tej opcji, w przeciwieństwie do Series X, które normalnie ją otrzyma.

Nadchodząca gala rozdania nagród to także inny powód do świętowania dla Larian Studios. Baldur’s Gate 3 otrzymało aż 8 nominacji do tegorocznych The Game Awards, w tym dla najlepszej gry roku. Produkcja będzie rywalizować w tej kategorii m.in. z Alanem Wake’iem 2 (który również otrzymał 8 wyróżnień) i ma realne szanse na wygraną, zwłaszcza, że pierwszy tytuł Game of the Year otrzymała już na rozdaniu nagród Golden Joystick Awards 2023.