Vampire: The Masquerade – Justice jeszcze w tym roku trafi na PS VR2 i Meta Quest 2/3

2 czerwca 2023,
14:12
Karla Kuźnicka
Cień wampira zabijającego strażnika.

1 czerwca Fast Travel Games zapowiedziało Vampire: The Masquerade – Justice, które ma wyjść pod koniec tego roku i trafić na PS VR2 oraz Meta Quest 2/3, jednak nie podano jeszcze dokładnej daty premiery. Będzie to pierwszoosobowe RPG osadzone we Włoszech, a konkretnie w Wenecji.

Szczegóły rozgrywki w Vampire: The Masquerade – Justice

Gracze wcielą się w wampira o imieniu Justice z klanu Banu Haqim i będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie, kto zabił jego mistrza, a także badać historię kradzieży pewnego potężnego artefaktu. Podczas historii będzie można zwiedzić ciemne uliczki Wenecji, krwawe kanały i charakterystyczne dla miasta miejsca.

Producenci zapewniają poważną, głęboką narrację, wiele zadań pobocznych i możliwość wyboru w dialogach między postaciami. Gracze inwestować będą w drzewka umiejętności w kategoriach walki, wytrzymałości i skradania się, by rozwijać postać i odkrywać dużo więcej miejsc. Częścią rozgrywki będzie również rozwiązywanie zagadek terenowych, a także możliwość używania kuszy naramiennej do eliminowania przeciwników po cichu (lub nie).

Więcej informacji i materiałów na temat gry pojawi na Gamescomie 2023, który odbędzie się między 23 a 25 sierpnia w Kolonii, w Niemczech.