Ubisoft ujawnia dalsze plany wobec serii Far Cry. Zespołem pokieruje teraz nowa osoba

21 sierpnia 2023,
16:54
Jacek Kowal

Zmiany w ekipie odpowiedzialnej za serię Far Cry. Ubisoft szykuje się do kolejnego hitu?

Joseph Ceed stojący przed graczem w kaplicy w Far Cry 5

Ubisoft ogłosił, że Sandra Warren, weteranka studia, została awansowana na wiceprezeskę i producentkę wykonawczą marki Far Cry. Warren jest w firmie od ponad 17 lat i ostatnio była producentką Far Cry 6. Teraz natomiast będzie zarządzała całą serią i wszystkimi zespołami na świecie.

Awans ten skomentował Christophe Derennes, dyrektor generalny Ubisoft Montreal, opisując Sandrę jako wzorowego lidera łączącego doświadczenie z globalnym spojrzeniem. Jej wrodzone zdolności do tworzenia reakcji współpracy i dogłębne zrozumienie dynamiki studia jest niewątpliwie cennym atutem.

Nominacja Warren łączy się z niedawnym awansem scenarzysty Far Cry 5, Drew Holmesa, na dyrektora marki Far Cry. Teraz Sandra będzie najważniejszą osobą pod względem produkcji, a Drew skupi się na kreatywnym kreowaniu kolejnych odsłon serii. A skoro już o nich mowa…

Co wiemy o kolejnych grach z serii Far Cry?

Aktualnie Ubisoft ma pracować aż nad dwiema kolejnymi odsłonami Far Cry. Pierwszą jest oczywiście Far Cry 7. Tu wiemy jedynie, że w odróżnieniu od poprzedniczek, ta część ma pracować na autorskim silniku studia, który nazywa się Snowdrop. Drugą jest tajemnicza produkcja multiplayer, która ma się rozgrywać w alaskańskiej dziczy. Premiery obu tytułów są zaplanowane na jesień 2025 roku.