Twórcy South Park planują nową grę, filmy oraz kolejne sezony

Fanów South Parku, jednego z najpopularniejszych i najostrzejszych seriali, z pewnością ucieszy wieść o tym, że autorzy marki nie spoczywają na laurach. W kolejnych latach czeka nas nie tylko następna gra spod szyldu Parker&Stone, ale i kilka filmów pełnometrażowych.

8 sierpnia 2021
Na skróty
  • Twórcy South Park podpisali kontrakt opiewający na 900 mln dolarów.
  • Tak duża inwestycja pozwoli im na dalsze tworzenie świeżego materiału.
  • W planach są: nowa gra, filmy spin-off i kolejne sezony serialu.

Trey Parker i Matt Stone, autorzy serialu South Park, podpisali niedawno umowę o wartości 900 mln dolarów z ViacomCBS. Jak donosi serwis Bloomberg, część tej inwestycji zostanie przeznaczona na zupełnie nową grę spod szyldu South Park.

Parker i Stone podpisali kontrakt również w celu sfinansowania nowych odcinków popularnego serialu komediowego dla Comedy Central i kilku filmów spin-off dla Paramount+ (usługi streamingowej pod parasolem Viacom). Oficjalne informacje rynkowe z początku tego roku potwierdziły, że ​​wartość marki South Park szacowana jest na miliard dolarów. Z tego powodu prace nad kolejnymi projektami trwają i raczej nic nie wskazuje na to, abyśmy mieli pożegnać się z South Parkiem w najbliższych latach.

Screen z gry South Park: The Fractured But Whole

Według Bloomberg część tych pieniędzy zostanie przeznaczona również na film dokumentalny skupiony wokół duetu twórców South Park. Szczegóły dotyczące gry lub wydawcy nie są obecnie znane. Plotka głosi, że nowa produkcja ma przenieść nas do komiksowego świata w wersji 3D.

Jeśli nie mieliście dotychczas okazji przejść się po miasteczku South Park w odsłonie wirtualnej, najlepiej zacząć od pierwszej części przezabawnej fabuły w stylu RPG: South Park: The Stick of Truth (wydanej przez Obsidian). Jej bezpośrednia kontynuacja, South Park: The Fractured But Whole, pod sterami Ubisoftu, podtrzymuje ostry, obraźliwy humor i konwencję komicznych walk turowych. Z innych produkcji wymienić należy: South Park: Tenorman’s Revenge z wydawnictwa Microsoft Game Studios oraz mniej znaną grę mobilną o nazwie Phone Destroyer.

Jak widać, Parker i Stone nie wstrzymują oddechu i podejmują kolejne komediowe przygody. Ciekawie będzie zobaczyć, co wyjdzie z uniwersum South Park w nadchodzących latach. Pomimo 24 lat istnienia społeczność otaczająca nasze ulubione „na zawsze” dzieci jest silniejsza niż kiedykolwiek, a fani wciąż czekają na więcej.

Alina Znamiec

Z wykształcenia politolog i filolog włoski, na co dzień jednak zarządza problemami w branży IT. W wolnym czasie ćwiczy jogę, jeździ na rowerze i tańczy (nie jednocześnie). Jest kobietą grającą i żadnych gier komputerowych się nie boi. Wciąż żywi nadzieję na remake i cyfrową wersję No One Lives Forever.
UWaga! Gorące informacje!