Twórcy God of War szukają scenarzysty do nowego projektu

Wszyscy fani God of War niecierpliwie czekają na kolejną odsłonę serii – God of War: Ragnarok. Jak się okazuje, studio Santa Monica obecnie szuka głównego scenarzysty. Czyżby szykowali coś więcej niż przygody najsłynniejszego ojca w świecie gier komputerowych?

12 marca 2021
Na skróty
  • God of War ukazał się na PS4 w 2018 roku i przedstawia niebanalną historię ojca i syna – Kratosa i Atreusa.
  • Premiera kolejnej odsłony serii zapowiadana jest na obecny rok.
  • Twórcy szukają głównego scenarzysty do zupełnie nowego projektu.

Studio oficjalnie opublikowało ofertę pracy na swoim koncie na Twitterze. Jak podkreślają, poszukują mistrza w opowiadaniu historii. Informacja jednocześnie potwierdza prace nad osobnym tytułem:

Z pewnością niejeden aspirujący scenarzysta chciałby pracować nad tak ambitną produkcją, jaką jest God of War. Jak głosi oferta pracy: „idealny kandydat jest mistrzem opowiadania historii i dobrze rozumie związki między rozgrywką a narracją. Będzie odpowiedzialny za tworzenie intensywnej fabuły, kreację postaci i fascynujących dialogów, przy jednoczesnym zachowaniu równowagi w budowaniu i rozwijaniu zespołu pisarzy”.

God of War od momentu premiery jest dowodem na to, że gra z dobrze rozplanowaną rozgrywką, może również opowiedzieć wciągającą i emocjonalną historię. Wygląda na to, że studio nie zamierza zwalniać tempa i poszukują kolejnych, zdolnych pracowników. Od głównego scenarzysty wymagane jest co najmniej 10 lat doświadczenia w pisaniu fabuł dla branży gamingowej.

Nowy projekt jest owiany tajemnicą, a jego ogłoszenie zdaje się być kwestią odległą. Fani zastanawiają się, czy tytuł może mieć jakiś związek z przygodami Kratosa i czy jest szykowany wyłącznie na PS5 – na ten moment pozostają tylko spekulacje.

Kiedy premiera God of War: Ragnarok?

Pomimo braku konkretów w przypadku nowego projektu, deweloperzy już kilka miesięcy temu oficjalnie potwierdzili kolejną część przygód Kratosa i jego syna. Krótki teaser głosi, że premiery powinniśmy spodziewać się jeszcze w tym roku. Nowa odsłona wrzuci głównych bohaterów w czas Ragnaroku, tym samym zapraszając gracza do lodowych krain północy.

Przypomnijmy, że God of War ukazało się w 2018 roku wyłącznie na PlayStation i jest dumnym zdobywcą nagrody Game of the Year plebiscytu The Game Awards. Dzięki udanej aktualizacji jest również dostępny dla szczęśliwych posiadaczy PS5.

Alina Znamiec

Z wykształcenia politolog i filolog włoski, na co dzień jednak zarządza problemami w branży IT. W wolnym czasie ćwiczy jogę, jeździ na rowerze i tańczy (nie jednocześnie). Jest kobietą grającą i żadnych gier komputerowych się nie boi. Wciąż żywi nadzieję na remake i cyfrową wersję No One Lives Forever.
UWaga! Gorące informacje!