Trzy tygodnie i 10 milionów graczy. Multiversus osiąga kamień milowy

Świat oszalał na punkcie MultiVersus, w którym bohaterowie różnych wymiarów mogą zmierzyć się ze sobą. W zaledwie kilka tygodni ponad 10 milionów osób spróbowało swoich sił w grze od Warner Bros.

10 sierpnia 2022

Nadal trwają testy beta MultiVersus, które to jest bijatyką łączącą wiele popkulturowych światów. To w nim Kudłaty może powalczyć z Wonder Woman albo Batmanem. Co prawda pierwszy sezon został opóźniony, ale nie przeszkodziło to grze osiągnąć fenomenalnego wyniku.

MultiVersus to wielki sukces. Produkcja ma ponad 10 milionów graczy

Statystyki pochodzą ze strony tracker.gg, która śledzi zainteresowania graczy na wszystkich platformach. Serwis uzyskuje dostęp do API gry, aby pobrać różne statystyki, więc można uznać, że dane są dość wiarygodne, co więcej właścicielem strony jest Warner Bros, czyli wydawca MultiVersus, a on chyba wie, ile kont zostało utworzonych.

Grafika promująca Multiversus
Źródło: Warner Bros

Na dzień 9 sierpnia w MultiVersus zagrało nieco ponad 10 255 000 osób, a przynajmniej tyle kont odbyło chociaż jedną walkę. Warto zauważyć, że zamknięta beta rozpoczęła się 19 lipca, by siedem dni później stać się dostępną dla mas. To oznacza, że z tygodnia na tydzień przybyło jej około trzech do czterech milionów graczy. Oczywiście liczba ta dotyczy wszystkich urządzeń, a nie tylko PC.

Mimo że MultiVersus oficjalnie ciągle czeka na pierwszy sezon, to niejeden producent dałby się pokroić za taki wyniki, w tak krótkim czasie. Zapewne po pojawieniu się aktualizacji ilość graczy wzrośnie jeszcze bardziej.

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!