fbpx

Trzeci sezon Wiedźmina ma być „niemal idealną adaptacją książek”. Twórcy uhonorują Henry’ego Cavilla?

Według twórców serialu Wiedźmin na Netflixie Henry Cavill wniósł bardzo dużo do całej produkcji. To wręcz ikoniczny aktor grający głównego bohatera Geralta. Trzeci sezon nie został napisany jako zakończenie kariery Cavilla w skórze Białego Wilka. Lauren Hissrich, producentka serialu Wiedźmin, określa jednak nowe odcinki jako “heroiczne pożegnanie” znanego aktora.

Trzeci sezon ma być stworzony ściśle na podstawie książek. Producentka Hissrich podczas rozmowy z redakcją serwisu EW mówi o bardzo mocnym podobieństwie do materiału źródłowego. Według niej “trzeci sezon to niemal idealna adaptacja książek Andrzeja Sapkowskiego”. Nowe odcinki czerpią z książki Czas Pogardy, gdzie Geralt jest w stanie zrobić wszystko, by odnaleźć Ciri – nie ma tu już miejsca na neutralność i półśrodki.

Henry Cavill jako Geralt stojący tyłem do kamery

Według zapewnień twórców będziemy mogli więc zobaczyć „nowego” Henry’ego Cavilla, który teraz “rozwinie skrzydła”. Trzeci sezon ma być zwieńczeniem jego kariery jako Geralt, o czym wspominałem powyżej. W serialu będzie bardzo dużo akcji, plot twistów oraz scen, gdzie Cavill pokaże wiele, jeśli chodzi o grę aktorską. To pożegnanie roli, na jaką rzeczywiście zasłużył sam aktor oraz postać Geralta i cały serial Wiedźmin.

Henry Cavill ogłosił swoje odejście z serialu Wiedźmin. Gdzie zobaczymy aktora?

Cavill ogłosił swoje odejście późnym październikiem, kiedy to trzeci sezon Wiedźmina był już nagrany. Nowym aktorem wcielającym się w Geralta będzie natomiast Liam Hemsworth. Zobaczymy go przy okazji premiery czwartego sezonu serialu. Cavill wypowiedział się na temat roli Geralta jeszcze przed swoim odejściem. Są to słowa kierowane bezpośrednio do Liama Hemswortha:

Razem z najlepszym bohaterem literatury przekazuję pochodnię, wyrażając szacunek do czasu spędzonego jako Geralt i entuzjazm, by zobaczyć Liama wcielającego się w najbardziej fascynującą oraz dopracowaną postać. Liam, ta postać ma piękny charakter – powodzenia w zagłębianiu się, a także odkrywaniu, co można w nim [Geralcie] znaleźć.

Henry Cavill

To piękne słowa dla aktora “przejmującego pałeczkę”. Widać, że rola znaczyła bardzo dużo dla Cavilla i ceni on sobie Geralta jako bohatera. Henry uznaje uniwersum Wiedźmina za jedno ze swoich ulubionych.

Henry Cavill jako zamyślony Geralt we wsi

Po odejściu z produkcji Cavill prowadzi rozmowy z Jamesem Gunnem oraz Peterem Safranem, którzy są na czele DC Films w Warner Bros. Wiemy już, że aktor nie wróci jednak w kolejnym filmie o Supermanie. Studio stworzy natomiast produkcję o młodości superbohatera. Oprócz tego prowadzono rozmowy z Cavillem o innych tytułach, w których potencjalnie mógłby odegrać swoją rolę (m.in. mowa o serialu Amazona osadzonym w uniwersum Warhammera 40000).

Czy Cavill jeszcze pojawi się w uniwersum Wiedźmina? Wypowiedź Lauren Hissrich

Serwis EW zapytał Lauren Hissrich o inną rolę dla Cavilla lub jego udział w produkcji poza kamerami. W pierwszej kolejności producentka odpowiedziała, że “na ten moment nie myśleliśmy o tym”. Mimo wszystko twórcy serialu mają spore plany związane z wykorzystywaniem uniwersum Wiedźmina.

Już rok temu został wydany animowany film Zmora Wilka, a niedawno premierą miał prequel serialu pod nazwą Wiedźmin: Rodowód Krwi. Według Lauren Hissrich możliwości eksploatowania tego uniwersum są wręcz “nieskończone”. Nie można więc wykluczyć powrotu Cavilla na plan serialu (na przykład tym razem już za kulisami).

Warto także pamiętać o niezwykłym sukcesie growego Wiedźmina 3 po wprowadzeniu specjalnej aktualizacji Next-Gen. To także pewne poszerzenie uniwersum i kolejny etap dbania o popularność marki.

Henry Cavill jako Geralt w zbroi

Liam Hemsworth również wypowiedział się o swojej nowej roli podczas rozmowy z serwisem EW. Można zauważyć, że aktor cieszy się, że może wcielić się w Geralta i mówi kilka słów na pożegnanie Henry’ego Cavilla, który poniekąd całą postać zbudował swoją grą.

Henry Cavill był niesamowitym Geraltem i jestem uhonorowany tym, że mogę założyć miecze Białego Wilka w następnym etapie historii. Henry, byłem twoim fanem od lat i zainspirowałem się tym, co wniosłeś do tej ukochanej postaci. Może mam trochę za duże buty do założenia, ale jestem naprawdę podekscytowany wejściem w świat Wiedźmina.

Liam Hemsworth, następca Cavilla w roli Geralta