Trwa Warzone European Summer Series. Finał turnieju już za kilka dni

Tego lata stawka jest naprawdę wysoka, ponieważ europejskie kraje rywalizują ze sobą o międzynarodową chwałę. Oto Warzone European Summer Series – turniej, który stał się polem największych międzynarodowych starć, na żywo, prosto z Verdanska.

27 czerwca 2021

Warzone European Summer Series to świetna okazja dla fanów darmowego Call of Duty, by zobaczyć, jak wybrani najwięksi streamerzy walczą o to, który kraj jest domem najlepszych graczy Call of Duty: Warzone. Od kilku dni przedstawiciele 12 krajów europejskich mierzą się w walce o nagrodę w wysokości 60 000 euro w Warzone European Summer Series.

Fazy grupowe turnieju potrwają do 30 czerwca, a rywalizujące kraje zostały podzielone na trzy grupy po cztery zespoły. Kraj o najlepszych wynikach z każdej grupy (określony na podstawie największej liczby punktów, a następnie największej liczby zabójstw) kwalifikuje się do półfinałów. Dołącza do nich najlepsza drużyna zajmująca drugie miejsce we wszystkich grupach, a czterozespołowa drabinka zmierzy się 1 lipca, kiedy to jeden z krajów zostanie koronowany na mistrzów Warzone European Summer Series.

Finał turnieju Warzone European Summer Series już 1 lipca

Każdy rywalizujący duet jest kierowany przez popularnego streamera Warzone reprezentującego swój kraj, połączonego z drugim zawodnikiem na czas trwania turnieju. Inny popularny duet, Alan Brice oraz Chris Tunn, wspiera zawody, służąc ogromnym doświadczeniem z gier Call of Duty, podczas gdy popularni influencerzy Elz the Witch i Big Zuu podkręcają emocje fanów, oglądając odbywającą się rywalizację i zajmując miejsce w samym centrum wydarzenia.

Warzone European Summer Series - logo turnieju
Logotyp turnieju. Źródło: Activision

Transmisja jest prowadzona na kanale Call of Duty Twitch, dzięki czemu widzowie mogą śledzić akcję na żywo przy asyście profesjonalnych komentatorów. Pozostałe rozgrywki fazy grupowej odbędą się 30 czerwca, a finały 1 lipca o godzinie 18:00 czasu polskiego. Podczas trwania całego wydarzenia gracze biorący udział w turnieju transmitują mecze na swoich kanałach.

Grupa 1Grupa 2Grupa 3
Turcja
(Forpantheon/Encorest)
Holandia
(Donkaaklijn/furyroberrt)
Hiszpania
(FlexZ COD/xaxE)
Włochy
(Moonryde/ItsLomba)
Austria
(Veylaney/Riirex)
Szwecja
(Orb/Metalizza)
Belgia
(Phyzikk/Thomacky)
Wielka Brytania
(Tommey/FifaKill)
Francja
(Norby/Chowh1)
Rosja
(Recrent/Ubica)
Szkocja
(Emz/Orionv7)
Niemcy
(Kayzahr/SplashedCOD)

Pula nagród w wysokości 60 000 euro zostanie podzielona między wszystkie uczestniczące drużyny, a zwycięski duet otrzyma 15 000 euro i zostanie mistrzem Warzone European Summer Series.

Źródło: informacja prasowa

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!