fbpx

TOUGHRAM RC to pierwsze pamięci RAM DDR5 od Thermaltake

6 stycznia 2022,
23:55
Wojciech Chybciński

Pamięci RAM DDR5 powoli, lecz stanowczo wkraczają na rynek. Thermaltake nie zostaje daleko w tyle i prezentuje swoje nowe, a w dodatku nietypowe moduły, które z pewnością zainteresują entuzjastów sprzętu.

Na skróty
  • Thermaltake ujawniło pamięć RAM – TOUGHRAM RC DDR5.
  • Moduły kompatybilne są z chłodzeniem wodnym Floe RC i Floe RC Ultra.
  • Pamięć pojawić się ma w sprzedaży do końca pierwszego kwartału 2022 roku.

Podczas wirtualnej wystawy 2022 ThermalTake Expo firma zaprezentowała swoje nowe moduły TOUGHRAM RC. Będą one dostępne w dwukanałowych zestawach o łącznej pojemności 32 GB (2 × 16 GB). Ich taktowanie wynosić będzie 4800 MHz, 5200 MHz lub 5600 MHz (ustawienia zapisano w profilach XMP 3.0). Pomimo że nie będą należeć do najszybszych, z pewnością zaoferują chociaż ciut lepszą wydajność od poprzedniej generacji.

TOUGHRAM RC DDR5 Thermaltake

CES 2022. TOUGHRAM RC od Thermaltake kompatybilne z chłodzeniem wodnym

Nowe moduły pamięci wyposażono w aluminiowe radiatory, ale w razie potrzeby można do nich podłączyć system chłodzenia wodnego AIO Thermaltake Floe RC lub Floe RC Ultra, co zapewnia bardzo dobry potencjał dla overclockerów.

Pamięci dostępne do kupienia będą do końca pierwszego kwartału 2022 roku. Niedługo po nich pojawić mają się również ich odpowiedniki TOUGHRAM XG RGB. Ceny nie są znane.