fbpx

Three Thousand Years of Longing – zwiastun nowego filmu George’a Millera

Do sieci trafił zwiastun Three Thousand Years of Longing. W kolejnym filmie George’a Millera, reżysera Mad Maxa: Na drodze gniewu, wystąpią Tilda Swinton i Idris Elba.

Na skróty
  • Pojawił się trailer filmu Three Thousand Years of Longing w reżyserii George’a Millera.
  • Premiera odbędzie się 31 sierpnia 2022 roku.
  • W głównych rolach występują Tilda Swinton oraz Idris Elba.

Na kolejny film George’a Millera czekamy już od dawna. Teraz, siedem lat po premierze Mad Maxa: Na drodze gniewu, reżyser powraca nareszcie z nowym projektem. Nadchodzący romans fantasy oparty na opowiadaniu The Djinn in the Nightingale’s Eye autorstwa A.S. Byatt miał swoją premierę 20 maja na 75. Festiwalu Filmowym w Cannes. Szersza publiczność może zaś cieszyć się oficjalnym zwiastunem Three Thousand Years of Longing, który pojawił się na kanale Metro-Goldwyn-Mayer na YouTube.

Alithea Binnie (w tej roli Tilda Swinton) jest badaczką mitologii o bardzo racjonalnym podejściu do życia. Podczas odbywającej się w Stambule konferencji naukowej bohaterka przypadkowo uwalnia dżinna (Idris Elba), który obiecuje spełnić jej trzy życzenia. Alithea musi zmierzyć się z własnymi wątpliwościami dotyczącymi nie tylko istnienia czarów, ale też konsekwencji wypowiadanych żądań. Według jej wiedzy, każda opowieść o magicznie zrealizowanych marzeniach jest przecież opowieścią ku przestrodze – uważaj, czego pragniesz, bo może się to spełnić. Żeby przekonać Alitheę, dżinn pokazuje jej niesamowite historie ze swojej przeszłości. W końcu bohaterka wypowiada życzenie, które zaskakuje ich oboje.

Three Thousand Years of Longing – kiedy premiera filmu?

Film zobaczymy już latem. Three Thousand Years of Longing trafi do kin 31 sierpnia 2022 roku. Autorami scenariusza są Miller oraz jego córka, Augusta Gore. Wśród twórców Three Thousand Years of Longing znalazło się też wiele osób, z którymi Miller współpracował przy ostatnim Mad Maxie, m. in. John Seale powraca jako operator obrazu, a za ścieżkę dźwiękową ponownie odpowiada Junkie XL. Tak jak w przypadku poprzedniego filmu, George Miller oraz Doug Mitchell są producentami projektu.

Plakat filmu Three Thousand Years of Longing
Źródło: Metro-Goldwyn-Mayer