fbpx

Thermalright TA120 EX Mini White – biały i kompaktowy cooler typu tower

Na rynku chłodzeń powietrznych, chociaż jest on przesycony, ciągle pojawiają się nowe propozycje mniejszych oraz większych producentów. Dzisiaj mamy okazję oglądać najnowszą konstrukcję tajwańskiej firmy znanej głównie ze swojej serii coolerów Macho, czyli Thermalright.

Na skróty
  • Thermalright wypuścił nowe chłodzenie TA120 EX Mini White.
  • Posiada ono kompaktową konstrukcję o wysokości zaledwie 135 mm oraz jest wyposażone w wentylator 120-milimetrowy.
  • Całość jest utrzymana w białej kolorystyce. Dodatkowo chłodzenie bezproblemowo zamontujemy na większości podstawek konsumenckich, wliczając w to LGA1700.

Tajwańska firma Thermalright posiada ugruntowaną pozycję na rynku chłodzeń procesorów. Jest ona znana głównie z serii chłodzeń Thermalright Macho, która doczekała się wielu odświeżonych wersji. Obecnie w ofercie producenta znajdziemy całą gamę chłodzeń zarówno powietrznych, jak i wodnych. Teraz mamy okazję przywitać nowego członka tej rodziny, czyli TA120 EX Mini White.

Specyfikacja i budowa chłodzenia Thermalright TA120 EX Mini White

W wypadku omawianego coolera mamy do czynienia z kompaktową konstrukcją, sięgającą zaledwie 135 mm wysokości. Poza tym nie różni się zbytnio od innych standardowych chłodzeń powietrznych. Za transport ciepła z IHS (Integrated Heat Spreader) procesora odpowiada 5 rurek cieplnych o średnicy 6 mm, które posiadają pośredni kontakt z ”czapką” procesora poprzez miedzianą podstawę, która została dodatkowo poniklowana i wyszlifowana na tzw. lustro. Za aktywną część schładzania CPU odpowiada wentylator TL-D12 PRO-W o średnicy 120 mm, którego specyfikacja wygląda następująco:

  • szybkość obrotów wentylatora do 1850 RPM
  • przepływ powietrza do 82 CFM
  • ciśnienie statyczne do 2,1 H2O
  • ciśnienie akustyczne na poziomie 29,6 dBA

Jako wykończenie całe chłodzenie zostało pomalowane na kolor biały, wentylator także jest utrzymany w tej kolorystyce. Cooler zamontujemy na większości dostępnych na rynku, wliczając w to gniazdo LGA1700. Niestety na obecną chwilę nie znamy ceny. Więcej o opisywanym chłodzeniu widnieje na stronie producenta.