The Witcher Cookbook – zapowiedź książki kucharskiej ze świata Wiedźmina

Dla osób zastanawiających się, jak wygląda tradycyjna wiedźmińska kuchnia, została przygotowana wyjątkowa niespodzianka. CD Projekt Red wydaje w tym roku książkę kucharską The Witcher Cookboook we współpracy z Penguin Random House.

31 marca 2022

Pomysł na zbiór przepisów z uniwersum Wiedźmina nie wziął się oczywiście znikąd. Początku inicjatywy można szukać na blogu kulinarnym Nerd’s Kitchen prowadzonym przez Anitę Sarnę i Karolinę Krupecką, którego celem jest zwracanie uwagi na potrawy pojawiające się w grach wideo i przygotowywania wskazówek, jak je przyrządzić. Nie brakuje na nim przepisów z Wiedźmina, co więcej, te doczekały się osobnej strony, czyli Witcher Kitchen.

Naturalnym jest więc fakt, że to właśnie Anita Sarna i Karolina Krupecka zostały autorkami The Witcher Cookbook, książki powstającej we współpracy CD Projekt Red i Penguin Random House. W pozycji znajdziemy 80 różnych przepisów na dania z uniwersum Wiedźmina. Pozwoli nam to zwiedzić cały świat, po którym podróżował Geralt, od Kaer Morhen po Skellige.

The Witcher Cookbook – szczegóły na temat książki

25 października tego roku do rąk czytelników trafi 240 ilustrowanych stron z przepisami na ulubione dania białowłosego Wiedźmina. Książka ukaże się w twardej oprawie nakładem wydawnictwa Ten Speed Press wchodzącego w skład Penguin Random House. Jej koszt to 35 dolarów (w przeliczeniu na dzisiaj około 146 zł). Na stronie wydawnictwa została już podana lista miejsc, gdzie kupimy The Witcher Cookbook w przedsprzedaży.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!