fbpx

The Thaumaturge zalicza opóźnienie. Premiera gry na PC została przesunięta na 2024 rok

17 listopada 2023,
17:27
Dorota Żak
Walka w The Thaumaturge

Na początku października poznaliśmy datę premiery The Thaumaturge, nadchodzącej gry polskiego studia Fool’s Theory. W pierwszej wersji miała ona zadebiutować na PC 5 grudnia, a w 2024 roku trafić na konsole. Niestety pojawiło się drobne opóźnienie, przez które poczekamy nieco dłużej,

Twórcy gry poinformowali, że The Thaumaturge pojawi się na PC 20 lutego 2024 roku, a w nieco późniejszym, jeszcze nieznanym terminie, na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Podano także powód opóźnienia. Dodatkowy czas pozwoli twórcom popracować dłużej nad jakością gry, aby na premierę dostarczyć graczom dopracowany produkt.

Póki co cały projekt zapowiada się naprawdę dobrze. Akcja The Thaumaturge rozegra się w Warszawie z początku XX wieku pełnej nadnaturalnych istot – Salutorów. Wcielimy się w Wiktora Szulskiego, który wraca do miasta po dłuższej nieobecności. Bohater zmierzy się z Salutorami, jednocześnie podejmując decyzje, które wpłyną na jego dalsze życie. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 5. Do tej pory dostała już kilka zwiastunów prezentujących m.in. gameplay, a w czasie ostatniego Steam Next Fest mogliśmy przetestować jej wersję demo.