The Stanley Parable otrzyma moda VR

Trwają pracę nad modem VR do The Stanley Parable. Znany z modów VR do The Outer Wilds czy Firewatch moder Raicuparta pokazał wczesny zapis rozgrywki.

6 maja 2022
Na skróty
  • The Stanley Parable ma otrzymać nieoficjalnego moda VR.
  • Moder znany jako Raicuparta pokazał wczesny zapis rozgrywki.
  • Przeniesienie gry do wirtualnej rzeczywistości nie jest proste, ale moderzy mają doświadczenie z wcześniejszych projektów.

Znany z takich modów do The Outer Wilds czy Firewatch twórca Raicuparta pracuje nad nieoficjalną wersją VR do The Stanley Parable: Ultra Deluxe. Ciężko jasno określić czym gatunkowo jest ta gra, jednak jej charakter narracyjny, humor i ciągłe zwracanie się bezpośrednio do grającego wydają się idealnie pasować do przeniesienia na wirtualną rzeczywistość.

Pierwsze zapisy rozgrywki The Stanley Parable VR wyglądają obiecująco

Moder podzielił się już filmem z pierwszych minut gry. W tym momencie jest to zaledwie urywek, ale prace ciągle trwają. Na potrzeby przeniesienia świata do VR programiści zmienili jego skalę, aby doświadczenie było jak najbardziej realistyczne. Musieli również zastosować wiele sztuczek, żeby gra działała poprawnie.

Obecnie Raicuparta prowadzi zbiórkę środków na wsparcie projektu. Na premierę modyfikacji jeszcze chwilę poczekamy, ale z pewnością nie jest to amatorski projekt, patrząc na poprzednie mody wypuszczone przez programistów.

UWaga! Gorące informacje!