The Sims 4 – ruszają Sesje Simów, czyli wirtualny festiwal muzyczny

27 czerwca 2021,
20:01
Franciszek Ciechowski

Od 29 czerwca do 7 lipca w grze The Sims będzie miał miejsce wyjątkowy festiwal muzyczny, podczas którego artyści Bebe Rexha, Glass Animals i Joy Oladokun zaprezentują swoje letnie hity w wersji Simlish.

Simy z The Sims 4
Na skróty
  • Electronic Arts w The Sims 4 zorganizuje dla graczy specjalny wirtualny festiwal muzyczny Sesje Simów.
  • Podczas wydarzenia wystąpią następujący artyści: Dave Bayley z zespołu Glass Animals, Bebe Rexha oraz Joy Oladokun.
  • Sesje Simów to całkowicie darmowa akcja, która potrwa od 29 czerwca do 7 lipca.

Electronic Arts oraz Maxis ogłosiły dzisiaj Sesje Simów – festiwal muzyczny odbywający się w dniach 29 czerwca – 7 lipca wyłącznie w grze The Sims 4. Dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy gwiazda pop, Bebe Rexha, powraca do The Sims ze swoim simlishowym utworem. Na wirtualnej scenie pojawi się również wokalista Glass Animals, Dave Bayley, oraz piosenkarka, autorka tekstów i producentka – Joy Oladokun.

Od 2004 roku The Sims współpracowało już niemal z 500 artystami w celu promowania ich muzyki wśród milionów graczy w unikatowym dla gry wydaniu – w języku Simlish. Sesje Simów to pierwsze takie wydarzenie pozwalające utworom zadebiutować w grze i to w nowym formacie festiwalowym. Podczas Sesji Simów gracze mogą odkrywać wydarzenie z opcjami tworzenia specjalnych koncertowych strojów, życia na polu namiotowym oraz kupowaniu ekskluzywnego, digitalowego merchu Bebe Rexhy, Glass Animals i Joy Oladokun.

The Sims 4 - artyści w Sesjach Simów
Artyści, którzy wystąpią na Sesjach Simów. Źródło: EA

The Sims i Sesje Simów na TikToku

Gracze mogą również dołączyć do teamu The Sims, Bebe Rexhy i niektórych z najbardziej utalentowanych twórców TikToka, biorąc udział w wirtualnym wyzwaniu karaoke #SimlishSessions na TikToku. Społeczność zaprezentuje swoją znajomość Simlish, dzieląc się duetami z Bebe Rexha i zamieniając się w prawdziwe gwiazdy pop podczas śpiewania jej najnowszego singla Sabotage.

Zawsze byłam fanką tego, jaką możliwość na wyrażanie swojej kreatywności daje graczom seria The Sims. Sesje Simów będą zabawnym doświadczeniem dla fanów z całego świata, którzy będą mogli cieszyć się muzyką i spędzać czas z przyjaciółmi w wyjątkowy, jak dla The Sims przystało, sposób. Jestem podekscytowana powrotem do gry i również nie mogę się doczekać, aby zobaczyć fanów zamieszczających swoje simlishowe filmiki z Sabotage.

Bebe Rexha

Specjalna współpraca The Sims z muzykami

Dave Bayley zaprezentuje singiel Heat Waves z dyskografii jego elektroniczno-popowego zespołu Glass Animals. Joy Oladokun zaśpiewa swoją mocną balladę Breathe Again, a Bebe Rexha wystąpi na scenie z simlishową wersją Sabotage z jej drugiego albumu Better Mistakes.

Sesje Simów to ewolucja muzyki w The Sims. Nigdzie indziej gracze nie mogą usłyszeć i doświadczyć ekskluzywnych występów Bebe, Dave’a i Joy. Dzięki swobodnej przestrzeni do wyrażania siebie, jakim są Sesje Simów, EA po raz kolejny ustawi na nowo poprzeczkę dla gier, muzyki i globalnej kultury.

Steve Schnur, Worldwide Executive and President of Music w EA

Sesje Simów to całkowicie darmowe wydarzenie dla wszystkich graczy, którzy posiadają grę The Sims 4. Gracze, którzy dopiero zaczynają przygodę z The Sims, mogą nabyć grę po obniżonej cenie przed rozpoczęciem Sesji Simów w dniach 24-29 czerwca.

Źródło: informacja prasowa