fbpx

The Last of Us Part 2 Remastered na PlayStation 5 zostało oficjalnie zapowiedziane

20 listopada 2023,
11:05
Arek Grabowski
Ellie w The Last of Us 2

Niedawno informowaliśmy, że pewien dataminer zdradził informacje o The Last of Us Part 2 Remastered. Przecieki ostatecznie się sprawdziły. Naughty Dog oficjalnie potwierdziło, że The Last of Us Part 2 Remastered rzeczywiście wyjdzie na PlayStation 5. Tytuł ma ukazać się dokładnie 19 stycznia 2024 roku. Według informacji gra otrzyma także fizyczną edycję Deluxe.

Posiadacze wersji na PS4 będą mogli zaktualizować grę za jedyne 10 dolarów. Wszystkie zapisy zostaną przeniesione między grami automatycznie. Remaster nie wprowadza tak naprawdę zbyt wiele usprawnień. Do najważniejszych nowości należy pełna obsługa DualSense czy też komentarz deweloperów lub zagubione poziomy, które były brane pod uwagę w produkcji, ale ostatecznie zostały usunięte. Oczywiście najistotniejsza zmiana to oprawa wizualna.

Co zawiera edycja Deluxe The Last of Us Part 2 Remastered?

Twórcy zamierzają wydać edycję Deluxe pod nazwą W.L.F. Będzie ona zawierać sporo gadżetów idealnych dla miłośnika serii. Twórcy opublikowali dedykowaną grafikę, gdzie widać cały zestaw, który otrzymujemy z edycją Deluxe The Last of Us Part 2 Remastered.

Edycja W.L.F The Last of Us Part 2 Remastered

W zestawie zawarto między innymi SteelBook, 4 emaliowane piny, naszywkę Washington Liberation Front oraz pakiet aż 47 kolekcjonerskich kart Society of Champions – w tym 8 holograficznych. Ta wersja będzie dostępna wyłącznie w niektórych krajach na PlayStation Direct. Najpewniej liczba sztuk edycji W.L.F jest ograniczona – warto się spieszyć.

Jakie nowości wprowadza The Last of Us Part 2 Remastered względem podstawowej wersji?

Powyżej wspominałem o obsłudze DualSense czy też zagubionych poziomach. The Last of Us Part 2 Remastered powstaje przede wszystkim, by dostosować oprawę wizualną do nowej generacji konsol. Twórcy poinformowali o nowościach, które pojawią się w grze za sprawą remastera.

Nowy zestaw zagubionych poziomów w The Last of Us Part 2 Remastered daje graczom wyjątkową szansę na sprawdzenie grywalnych sekwencji, które wcześniej zostały wycięte z gry. Nie są to w pełni ukończone poziomy, ale raczej fragmenty wczesnego rozwoju, które nie tylko pozwalają zobaczyć nowe spojrzenie na świat, ale także zawierają wbudowany komentarz dewelopera, aby nadać im bogatszy kontekst.

Eksploruj te przestrzenie i usłysz bezpośrednio od zespołu o intencjach aspektów każdego poziomu – jest to wyjątkowe włączenie dla naszego studia i cieszymy się, że możemy pozwolić graczom rzucić okiem na proces twórczy.

Naughty Dog, twórcy The Last of Us Part 2 Remastered

Usprawniona grafika oznacza, że gra będzie działać w natywnym 4K przy trybie wierności. Jeżeli wybierzemy wydajność, otrzymujemy 1440p przeskalowane do 4K. Twórcy zapewniają także opcję odblokowanej liczby klatek dla telewizorów z funkcją VRR. Dodatkowo zadbano o wyższą rozdzielczość tekstur czy też odległość rysowania szczegółów. Usprawnione są także cienie i częstotliwość próbkowania animacji.

Doświadcz głębokiej walki The Last of Us Part 2 Remastered poprzez zupełnie nowy tryb! Przetrwaj jak najdłużej w każdym biegu, wybierając swoją ścieżkę przez serię losowych spotkań.

Graj jako wiele różnych postaci do odblokowania, z których niektóre nigdy wcześniej nie były grywalne w serii The Last of Us, a każda z nich ma unikalne cechy rozgrywki. Różnorodność wyzwań obejmuje różnych wrogów i niezapomniane lokacje z całej części 2, a wszystkie kończą się napiętymi walkami z bossami.

Naughty Dog, twórcy The Last of Us Part 2 Remastered

W grze pojawi się także nowy tryb oznaczony jako roguelike. To dość interesująca zmiana, ponieważ gatunek roguelike jest raczej daleko od serii The Last of Us. Twórcy zapewne chcieli wprowadzić pewną formę endgame, by tytuł wystarczał na dłużej.