fbpx

Premiera The Thaumaturge ponownie przesunięta. Opóźnienie nie jest jednak duże

13 lutego 2024,
07:00
Dorota Żak
Bohater gry The Thaumaturge

W listopadzie zeszłego roku informowaliśmy, że polskie The Thaumaturge zalicza niewielką obsuwę i zamiast w grudniu 2023 ukaże się w lutym 2024. Twórcy gry przekazali jednak, że gracze czekający na podróż do tajemniczej Warszawy z początku XX wieku muszą poczekać jeszcze dłużej. The Thaumaturge zostało niestety ponownie opóźnione i ukaże się 4 marca.

Jako powód przesunięcia premiery podano, że wybrana wcześniej data nie jest odpowiednia ze względu na debiuty innych produkcji w podobnym terminie. Należy go więc zmienić, żeby produkcja otrzymała więcej uwagi i mogła „odetchnąć”. W krótkim ogłoszeniu przeczytamy, że studio Fool’s Theory i wydawca 11 bit studios chcą, aby gracze mieli wystarczająco dużo czasu i mogli spokojnie nacieszyć się grą. Jednocześnie przyznają, że The Thaumaturge został już ukończony, a nawet przekazany niektórym recenzentom. Dodatkowe dni zyskane z powodu opóźnienia premiery studio wykorzysta na ostatnie szlify i poprawki.

Marcowa premiera na szczęście nie jest odległa, a w międzyczasie możemy jeszcze zapoznać się z materiałami promocyjnymi gry. Na początku lutego twórcy podzielili się zwiastunem skupionym na questach, prezentując w nim umiejętności głównego bohatera i inne elementy rozgrywki. Prawdopodobnie bliżej premiery w sieci pojawią się kolejne trailery i filmiki.

Dla przypomnienia, The Thaumaturge trafi najpierw na PC, a później również na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.