The Lamplighters League z pierwszym zwiastunem. Paradox zapowiada grę inspirowaną Indianą Jonesem

6 marca 2023,
22:11
Kaja Piaścik
Trójka bohaterów z The Lamplighters League w ruinach

Na swojej dzisiejszej prezentacji Paradox Interactive zapowiedziało nową grę od studia Harebrained Schemes (BATTLETECH, Shadowrun), której premiera ma odbyć się jeszcze w tym roku. The Lamplighters League to strategiczne RPG akcji w klimatach filmów przygodowych w archeologicznym wydaniu – spodoba się przede wszystkim fanom takich kultowych franczyz jak Indiana Jones czy Mumia.

Pierwszy zwiastun tytułu prezentuje trójkę poszukiwaczy przygód o wyjątkowych umiejętnościach, którzy podczas kradzieży artefaktu mierzą się z przedstawicielami wrogiej organizacji wzorowanej na tych z klasyków kina nowej przygody.

The Lamplighters League w duchu Indiany Jonesa, czyli taktyczna przygoda

Jak zapowiadają deweloperzy, The Lamplighters League osadzona będzie w alternatywnych latach 30. XX wieku. Gracze zbiorą drużynę łotrów, z których każdy cechować się będzie nie tylko niepowtarzalną osobowością, ale i szczególnym zestawem przydatnych w starciach talentów. Nasi bohaterowie zmierzą się z kultem o nazwie Banished Court, którego celem jest oczywiście dominacja nad światem.

Produkcja będzie oferowała taktyczny, turowy system walki połączony z infiltracją w czasie rzeczywistym. Rozgrywka w dużej mierze skupi się na skradaniu i podstępach, które pozwolą zyskać przewagę nad przeciwnikami. Postaci do swojej dyspozycji mają mieć rozwijające się umiejętności, a także przeróżne nieczyste zagrania i specjalny sprzęt. Z udostępnionych przed wydawcę screenów wiemy też już, że grywalni bohaterowie nie skończą się na zaprezentowanej w zwiastunie trójce.

Oprócz tego twórcy obiecują też skupioną na postaciach fabułę pełną przygód i intryg, w której wybory wpłyną na losy całego świata. Jak wyraźnie widać na trailerze, po grze oczekiwać możemy charakterystycznej oprawy graficznej.

The Lamplighters League trafi na PC (Steama i Epic Games Store), console Xbox Series X/S oraz do usługi Game Pass. Na tę chwilę nie mamy jednak informacji o przybliżonej dacie premiery – pozostaje czekać na kolejne ogłoszenia.