The Elder Scrolls wciąż nie otrzyma ekranizacji. Todd Howard „odmawia” serialu

12 kwietnia 2024,
15:05
Arek Grabowski
Olbrzym w Skyrimie

Dyrektor i producent wykonawczy z Bethesda Game Studios, Todd Howard, odniósł się do pytania o szanse na stworzenie serialu The Elder Scrolls. Przez bardzo długi czas nie zostało wydane z tej serii nic prócz kolejnych rozszerzeń The Elder Scrolls Online oraz mobilnych produkcji. The Elder Scrolls 6 ma pojawić się dopiero za kilka lat. Okazuje się, że Todd Howard również serialowi „mówi nie”.

W rozmowie z IGN dość jednoznacznie podkreślił brak możliwości stworzenia takiej produkcji. Oczywiście nie jest to wykluczone, jeśli chodzi o przyszłość. Mimo wszystko teraz to bardzo oddalona kwestia.

Serial Fallout miał premierę w tym tygodniu

Jest to powodem nasilonych pytań o potencjalną ekranizację The Elder Scrolls. Jakość serialu Fallout jest bardzo wysoka dzięki producentowi, Amazonowi, który dysponuje ogromnym budżetem. Oddano ducha gier oraz postapokaliptyczny klimat. Jest również sporo nawiązań do tytułów Bethesdy.

Niestety The Elder Scrolls przez dłuższy czas nie otrzyma tego rodzaju ekranizacji. Zdecydowanie pozwoliłaby ona „odżyć” marce. Najpewniej jednak stanie się to przez wydanie kolejnej gry, lecz dopiero za kilka lat.