fbpx

The Cuphead Show! – Netflix dzieli się zwiastunem i datą premiery

Inspirowany starymi kreskówkami Cuphead zatoczy koło i doczeka się własnego serialu animowanego. Premiera The Cuphead Show! już w lutym, a w międzyczasie możemy obejrzeć zwiastun.

Na skróty
  • The Cuphead Show! to serial animowany oparty na grze Cuphead.
  • Jego produkcją zajęła się platforma Netflix.
  • Serial zadebiutuje 18 lutego tego roku.

Obok angażującego gameplayu, jednym z najbardziej wyróżniających się elementów Cupheada jest z pewnością animacja nawiązująca do amerykańskich kreskówek z lat 20. i 30. Nieco absurdalna, szalenie kreatywna i wyróżniająca się na tle innych gier sprawiła, że nadal pamiętamy o tym tytule. Nic więc dziwnego, że w pewnym momencie pojawiły się plany, żeby iść o krok dalej i przygotować serial, którego kartą przetargową będzie właśnie animacja.

Produkcją The Cuphead Show!, serialu animowanego opowiadającego o losach dwóch kubkogłowych braci znanych nam z gry, zajął się Netflix. Całość ma przedstawić ich niecodzienne przygody w krainie znanej nam z pierwowzoru pełnej barwnych postaci. Pierwsze fragmenty serialu można zobaczyć na opublikowanym dzisiaj zwiastunie, który pozwala również wczuć się w klimat produkcji.

The Cuphead Show! – data premiery, polski tytuł i inne bonusy

Serial zadebiutuje dokładnie za miesiąc, czyli 18 lutego, i będzie składał się z 12 odcinków. Każdy z nich ma trwać 12 minut. W oczekiwaniu na produkcję możemy odwiedzić specjalnie przygotowaną interaktywną stronę, na której znajdziemy szereg aktywności mających umilić nam czas. W tworzenie serialu zaangażowani są twórcy Cupheada, czyli Chad i Jared Moldenhauer.

The Cuphead Show! zdążyło już także otrzymać polskie tłumaczenie tytułu. Niekoniecznie jest ono udane, bo zdecydowano się na wersję… Filuś i Kubuś, co widnieje wyraźnie na stronie produkcji na Netflixie. Chyba jednak oryginalny tytuł bardziej zachęca do obejrzenia.