fbpx

TechN wprowadza nowe bloki wodne dla kart graficznych RX 6800, 6800 XT i 6900 XT

Chłodzenie wodne staje się coraz bardziej popularne, a co za tym idzie częściej wybierane przez posiadaczy PC. Firma TechN ogłosiła premierę swojego najnowszego produktu – blok wodny dla kart graficznych z serii RX 6000. Chłodnica dostępna jest już w przedsprzedaży.

Na skróty
  • Nowy blok wodny od firmy TechN kompatybilny jest z kartami graficznymi AMD Radeon RX 6800, RX 6800 XT i RX 6900 XT.
  • Produkt niemieckiego twórcy dostaniemy już za około 720 zł, uwzględniając koszty wysyłki i podatek.
  • Chłodzenie jest już dostępne w przedsprzedaży, a jego wysyłka rozpocznie się 19 lipca.

Niemiecki producent chłodzenia komputerowego, firma TechN, ogłosił premierę bloków wodnych dla kart graficznych AMD Radeon RX 6800, RX 6800 XT i RX 6900 XT. Najnowszy produkt berlińskiego studia możemy kupić już teraz w przedsprzedaży, a jego wysyłka rozpocznie się 19 lipca. Sam blok dostaniemy za 115 euro, co daje około 520 zł. Doliczając podatki i koszty wysyłki do Polski, całość zamknie się w kwocie 720 zł (159 euro). Oprócz samego chłodzenia możemy dokupić dodatkowo aluminiową tylną płytę anodowaną na czarno, która ma pomóc w osiąganiu jeszcze niższych temperatur karty graficznej. Dostaniemy ją za około 230 zł, uwzględniając koszty wysyłki i podatek.

Wygląd bloku wodnego

Jak zbudowany jest blok wodny od firmy TechN?

Obudowa bloku wodnego wykonana jest z POM-u, a jego płyta chłodząca z czystej miedzi. Chłodnica wody ma 272 mm długości, 131 mm szerokości i waży nieco ponad 1 kg. Wszystkie komponenty karty graficznej są lepiej chłodzone dzięki ulepszonej konstrukcji przepływu hydraulicznego o niskim oporze. Niestety nie znamy jeszcze osiągnięć owego chłodzenia. Kupując produkt niemieckiego twórcy, otrzymujemy w zestawie blok wodny z wstępnie nałożonymi podkładkami termicznymi, pastę termoprzewodzącą Arctic MX-2 oraz części montażowe wraz z instrukcją.

Miedziany blok chłodzący