fbpx

Szef Amazon Studios pewny sukcesu serialu God of War

20 grudnia 2022,
11:23
Michał Staniek
Kratos i Atreus z God of War

God of War: Ragnarök na Game Awards 2022 pokazał się znakomicie, czego świadectwem są efekty rozdania nagród, ponieważ zgarnął od do siebie najwięcej medali na pokazie. Nic dziwnego, że fani serii byli podekscytowani faktem, iż Prime Video ogłosiło zamówienie na serię live-action z uniwersum God of War. Przy każdym rodzaju adaptacji, poziom entuzjazmu wzbija się na wyżyny, nieważne czy to książka, gry, czy też inne medium. Możliwość oglądania ulubionych franczyz w innym medium zawsze cieszy, ale istnieje równocześnie obawa, czy serial nie będzie zbytnio odbiegać od źródła.

Niewiarygodnie dobrze radzimy sobie z adaptacjami, począwszy od Invincible, po The Boys. W końcu udało nam się już ich tyle stworzyć. Wiemy więc, że God of War zebrał pod sobą oddaną rzeszę fanów, a przy produkcji zawsze sprawdzamy, czy istnieje jakikolwiek rdzeń emocjonalny, w jaki sposób produkcja tworzy tak rozbudowaną narracje. Myślę więc, że jest to część tego, co czyni God of Wara tak wyjątkowym.

Vernon Sanders, szef telewizji Amazon Studios

Vernon Sanders o serialu God of War

Niedawno Steven Weintraub, współpracownik Collidera, miał przyjemność przeprowadzić rozmowę z szefem telewizji Amazon Studios, Vernonem Sandersem. Miał on okazję zapytać się go o nadchodzący serial God of War. Sanders zapewnia fanów marki, że serial pozostanie wierny grze. Rozmowa była częścią większego wywiadu na temat niedawnego sukcesu produkcji Prime Video Władca Pierścieni: Pierścienie władzy. Obejrzało go ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie, a zarazem serial osiągnął ponad 24 miliarda minut oglądalności. Weintraub w rozmowie zapytał Sandersa, co najbardziej chciał pokazać fanom oraz co jest takiego atrakcyjnego w świecie przedstawionym przez Prime Studios. Sanders wspomina o swoich wielkich osiągnięciach w dziedzinie adaptacji, a sekret sukcesu tego typu seriali to silny rdzeń emocjonalny, który rezonuje z fanami.