Surviving Mars za darmo w Epic Games Store

Epic Games Store kontynuuje swoją politykę regularnego rozdawania gier za darmo. Tym razem padło na strategię Surviving Mars.

11 marca 2021
Na skróty
  • Od 11 do 18 marca na Epic Games Store możemy odebrać darmową kopię Surviving Mars.
  • Jest to symulator, w którym budujemy kolonię na Marsie.
  • Kolejną grą na Epicu będzie The Fall.

Tydzień temu w Epic Games Store mogliśmy załapać się na Wargame: Red Dragon – strategiczny RTS, w którym prowadzimy działania wojenne między Zachodem a blokiem komunistycznym.

Za to od dzisiaj do 18 marca będziemy mogli przypisać do swojego konta Surviving Mars. To też strategia, ale tym razem z gatunku city builder. I jeszcze z akcją osadzoną w kosmosie. Naszym zadaniem jest stworzenie ludzkiej kolonii na Marsie, a później przetrwanie, co oczywiście nie będzie łatwe. Na obcej planecie narażeni grożą nam burze piaskowe, które mocno utrudniają życie, a do tego będziemy musieli dbać o stałe zapasy tlenu, szkolenia dla kolonistów i odkrywanie nowych obszarów. Nie mówiąc już o wydobywaniu surowców, wytwarzaniu żywności i dbaniu o postęp naukowy oraz technologiczny naszej kolonii.

Podsumowując, w grze czeka na nas m.in.:

  • budowa i ulepszanie własnej kolonii na Marsie,
  • eksploracja Czerwonej Planety,
  • zróżnicowanie mieszkańców kolonii,
  • retro-futurystyczna estetyka,
  • możliwość tworzenia i dodawania modów.

Surviving Mars był już w przeszłości rozdawany przez Epic Games Store, ale jeśli to przegapiliście, już teraz możecie dołączyć grę do swojej kolekcji, oczywiście na stronie gry w sklepie.

Co za tydzień w Epic Games Store?

Wiemy już także, jaka następna gra pojawi się za darmo na Epicu. Będzie to The Fall – gra akcji science fiction od studia Over the Moon. Wcielamy się w niej w sztuczną inteligencję o imieniu ARID, która po rozbiciu się na obcej planecie musi chronić nieprzytomnego pilota statku. W The Fall ważną rolę odgrywa eksploracja nieznanego świata oraz pojawiające się w nim zagadki.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!