Street Fighter 6 z klasyfikacją wiekową w Korei. Premiera gry w pierwszej połowie 2023 roku?

28 listopada 2022,
13:16
Arek Grabowski

Street Fighter to jedna z najpopularniejszych serii gier na świecie. Kolejna odsłona została zapowiedziana, a premiera ma mieć miejsce w 2023 roku. Najnowsze informacje o klasyfikacji wiekowej dla gry mogą oznaczać, że od premiery Street Fightera 6 dzieli nas już naprawdę niewiele.

Screen z gry Street Fighter 5.

Klasyfikacja wieku przypisana do gry najczęściej oznacza bardzo szybko zbliżającą się premierę danej produkcji. Street Fighter 6 od studia Capcom otrzymał już taką ocenę w Korei, dlatego też gra musi być niemal skończona pod względem produkcyjnym. Serwis VGC informuje o tym, że produkcja jest oficjalnie planowana na 2023 rok.

W swoim finansowym raporcie Capcom mówił o “jednej dużej premierze” do końca okresu rozliczeniowego. Jest nią Resident Evil 4 Remake, a Street Fighter 6 zadebiutuje właśnie najprawdopodobniej w pierwszej połowie 2023 roku. Jeżeli agencje oceniające gry już otrzymują kopie nowej produkcji, musi ona być niemal skończona. Można spodziewać się tego, że od premiery nie dzieli nas więcej niż około 6 miesięcy.

Co już wiadomo o Street Fighter 6? Nowości w nadchodzącej odsłonie kultowej bijatyki

Miłośnicy tego typu gier mają zdecydowanie, na co czekać. W nowej odsłonie Street Fighter będzie można znaleźć między innymi ulepszony tryb kampanii, moduł World Tour, gdzie da się swobodnie podróżować po otwartym świecie. Oprócz tego deweloperzy przygotowali rozbudowany tryb sieciowy, co jest najczęściej rdzeniem rozgrywki w Street Fighter. Poprzednia odsłona już kilka miesięcy temu otrzymała „ostateczną aktualizację”. Dalszy rozwój nie jest przewidziany, więc fani muszą czekać na nowego Street Fightera 6.

Capcom prawdopodobnie zagwarantuje sparingi oraz rankingowe mecze podczas gry wieloosobowej. W nowej produkcji znajdzie się również trening Fighting Ground czy też standardowy tryb Arcade, który był we wszystkich odsłonach serii. Wiadomo również, że gra będzie obejmować aż 18 postaci startowo. Później zapewne ta liczba się zwiększy wraz z wydawaniem kolejnych DLC.