fbpx

Street Fighter 6 oficjalnie zapowiedziany podczas The Game Awards 2022. Znamy datę premiery i nie tylko

Podczas gali The Games Awards 2022 poznaliśmy oficjalne informacje o nadchodzącym Street Fighter 6. Capcom oficjalnie zapowiedział grę na czerwiec 2023 roku i potwierdził kilka plotek, które przedwcześnie ujawniło PlayStation Store.

Podczas gali The Games Awards 2022 (której skrót opublikujemy niedługo) mogliśmy zobaczyć nie tylko oficjalny zwiastun Street Fighter 6, ale także potwierdzić informacje, które przedwcześnie opublikowało PlayStation Store.

Okazuje się, że PlayStation Store nie pomyliło się wiele, ponieważ większość informacji się potwierdziła. Teraz znamy już oficjalną datę premiery, pakiety preorderów i datę beta-testów, więc pozostaje nam jedynie czekać, aż gra się ukaże.

Street Fighter 6 i wszystko, co o nim wiemy

Zacznijmy od najbardziej interesującej kwestii, a mianowicie kiedy Street Fighter 6 trafi w ręce graczy. Otóż oficjalna premiera gry ma nastąpić 2 czerwca 2023 roku. Jest to o 4 dni wcześniej, niż Sony pokazało w swoim sklepie. Teraz skupmy się na zwiastunie, który ma zachęcić graczy do zamawiania preorderów.

W zwiastunie możemy zobaczyć niektóre tryby, a także kilka nowych postaci, które będą do dyspozycji gracza. Preordery można już zamawiać na Steamie i w PS Store, a bardziej niecierpliwi gracze mogą zgłosić się do zamkniętych beta-testów.

Zanim jednak rzucicie się do zapisywania, musicie posiadać konto Capcom powiązane z profilem na platformie, na której zamierzacie grać. Dodatkowo na dany identyfikator przypada tylko jeden kod. Testy mają się rozpocząć 16 grudnia.