fbpx

Steam nie będzie dostępny w nowych samochodach Tesli. Współpraca zostaje porzucona

20 maja 2024,
13:05
Arek Grabowski
Logo Steam na niebieskim tle

Tesla rezygnuje z obsługi Steam w swoich nowych samochodach. Warto zauważyć, że aplikacja Valve została tam wprowadzona w 2022 roku. Od tamtego czasu użytkownicy mogą grać, kiedy samochód jest zaparkowany lub podczas ładowania. To nic dziwnego dla Valve, które stale inwestuje w inne rodzaje rozgrywki poza PC – warto zwrócić uwagę na Steam Deck ze wsparciem ponad 14 tys. gier.

Niestety Tesla rezygnuje ze współpracy. Według Electrek modele S i X nie otrzymają dalszego wsparcia dla aplikacji Steam. Wszystkie inne funkcje mają być bez żadnych zmian.

Dlaczego Tesla rozwiązała współpracę z Valve?

Powody niestety nie zostały jasno podane. Mimo wszystko warto zauważyć, że w 2021 roku współpraca Steam i Tesli miała ogromne znaczenie – jescze przed jej wprowadzeniem. Elon Musk poinformował wtedy na Twitterze, że samochód pozwoli grać w Cyberpunk 2077. Wtedy akcje dewelopera CD Projekt Red gwałtownie wzrosły. Zainteresowanie było więc ogromne.

Najpewniej powodem jest to, że ekran w samochodzie i sam pojazd nie są przystosowane, by grać. Istnieje Steam Deck, który rozwiązuje problem rozgrywki podczas podróży. Powodem mogą być również biznesowe i licencyjne kwestie.