fbpx

Starfield otrzymał wsparcie Nvidia DLSS oraz ulepszenia wydajności w nowej aktualizacji

21 listopada 2023,
15:25
Arek Grabowski
Robot pod statkiem kosmicznym w grze Starfield

Najnowsza aktualizacja do Starfielda z oznaczeniem 1.8.86 pojawiła się w tym miesiącu jako beta. Teraz łatka jest już oficjalnie dostępna. Dodaje ona przede wszystkim obsługę Nvidia DLSS oraz związane z tym funkcje. Otrzymaliśmy więc między innymi generowanie klatek, Deep Learning Anti-aliasing, Nvidia Reflex czy też DLSS Super Resolution.

Oprócz tego Bethesda zadbała o stabilność i ogólną wydajność gry. Starfield powinien działać nieco lepiej na każdej konfiguracji. Aktualizacja 1.8.86 wprowadza także kilka pomniejszych zmian. Pełną listę można sprawdzić za pośrednictwem posta na Steam.

Pomniejsze zmiany, które trafiły do Starfielda w nowej aktualizacji

Od teraz możemy jeść jedzenie bezpośrednio podczas podnoszenia – nie trzeba przechodzić do ekwipunku. Twórcy zoptymalizowali również problemy związane z wyciekami pamięci. Skradanie w Starfieldzie powinno wybaczać nieco więcej po zainstalowaniu nowej aktualizacji.

Bethesda wprowadziła także możliwość dostosowywania jasności, kontrastu i HDR w menu Ustawienia. Oprócz tego ulepszono oczy postaci, które znajdują się w tłumie – mała zmiana, lecz porażająco istotna.

Jeżeli wciąż zastanawiasz się, czy zagrać w Starfielda, który jest dostępny między innymi za pośrednictwem Game Passa – sprawdź naszą recenzję. Tomasz Wasiewicz przeanalizował dokładniej każdy aspekt rozgrywki.