Stardew Valley przebija 20 milionów sprzedanych kopii

9 maja 2022,
22:27
Dorota Żak

Stardew Valley to gra odpowiadająca na marzenie rzucenia miejskiego życia i przeniesienia się na farmę w małym miasteczku pełnym sympatycznych sąsiadów, gdzie wszystko jest spokojne i przyjemne. Wyniki sprzedażowe tytułu potwierdzają natomiast jak bardzo atrakcyjna jest to nadal wizja.

Farma w Stardew Valley

Pełny licznych opcji symulator farmy, czyli Stardew Valley stworzone przez Erica Barone’a cieszy się nieustającą popularnością, a kolejne osoby z chęcią odwiedzają miasteczko Pelican Town. Liczby robią tutaj duże wrażenie. Portal GamesIndustry poinformował dzisiaj, że w marcu tego roku sprzedaż gry przekroczyła 20 milionów kopii na całym świecie. Ponad połowa, dokładniej 13 milionów, to wynik jaki Stardew Valley osiągnęło na PC. Patrząc na te wyniki i niesłabnące zainteresowanie grą, można spodziewać się, że z czasem sięgną po nią kolejni gracze.

Stardew Valley i stałe aktualizacje

Mimo że premiera gry ConcernedApe miała miejsce w 2016 roku, tytuł nadal jest wspierany i otrzymuje dodatkową zawartość gwarantującą dalszą zabawę, a to prawdopodobnie przekłada się na wyniki sprzedażowe. W Stardew Valley nieustannie poprawiane są także błędy i bugi, co jeszcze bardziej ma uprzyjemnić rozgrywkę. Ostatnia aktualizacja – tym razem niewielka – trafiła do graczy w grudniu zeszłego roku.