Star Wars: Knights of the Old Republic remake „powstaje i ma się dobrze”

3 kwietnia 2024,
18:11
Arek Grabowski
Drużyna ze Star Wars: Knights of the Old Republic

Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy, że remake Star Wars: Knights of the Old Republic może wciąż powstawać. Odpowiedzialne za niego studio, Saber Interactive, zostało niedawno sprzedane przez Embracer Group. Mimo to okazuje się, że prace nad remake’iem Star Wars: Knights of the Old Republic „trwają i mają się dobrze”. Poinformował o tym sam dyrektor generalny Saber Interactive, Matthew Karch.

Było o tym w prasie wiele razy. Powiem tylko, że gra żyje i ma się dobrze, a naszym celem jest upewnienie się, że przekraczamy oczekiwania konsumentów.

Matthew Karch, dyrektor generalny Saber Interactive o remake’u Star Wars: KotOR

Dyrektor generalny studia podkreśla, że prace wciąż trwają, a studio skupia się na przekraczaniu oczekiwań konsumentów. Potencjalnie otrzymamy bardzo dużą i jakościową produkcję. Całą wypowiedź można znaleźć w serwisie IGN.

Star Wars: Knights of the Old Republic zostało początkowo porzucone przez Aspyr

Prace nad grą początkowo prowadziło studio Aspyr Media. Niestety produkcja nie przebiegała wystarczająco szybko i projekt porzucono. Nieco później Saber Interactive przejęło inicjatywę stworzenia remake’u Star Wars: Knights of the Old Republic. Obecnie wciąż jednak nie ma oficjalnej informacji dotyczącej potencjalnej premiery gry.

Wiemy jedynie, że do 2021 roku Aspyr opracowywało produkt – wtedy wydano ostatni zwiastun remake’u. Od tamtego momentu nie otrzymaliśmy żadnych oficjalnych materiałów lub informacji.