fbpx

Gra Star Trek Resurgence została opóźniona

15 października 2022,
13:46
Jacek Kowal

Star Trek Resurgence miał zadebiutować jeszcze w tym roku, lecz twórcy zmienili plany. Premiera została przełożona na przyszły rok, ale załoga Dramatic Labs podała dobry powód.

Mostek USS Resolution w grze Star Trek Resurgence

Markę Star Trek kojarzy chyba każdy, nawet jeśli niespecjalnie interesuje się science-fiction. Filmy, seriale, figurki, komiksy i wiele więcej. Przez lata przygody różnych statków przemierzających kosmos stały się wręcz kultowe. Skupmy się jednak na konkretnym tytule, a mianowicie Star Trek Resurgence, czyli najnowszej grze wideo, która niestety poszła za popularnym trendem i zalicza opóźnienie.

O czym opowie Star Trek Resurgence ?

Zacznijmy od krótkiego przedstawienia gry. Została ona zapowiedziana w 2021 roku i ma być narracyjną przygodówką, która patrząc po trailerze, klimatem ma przypominać pierwsze seriale. Akcja ma miejsce w 2380 roku, czyli po wydarzeniach przedstawionych w serialu Star Trek: Następne pokolenie (The Next Generation, które swoją drogą polecam obejrzeć). Protagonistami będzie dwóch członków Gwiezdnej Floty, pierwsza oficer Jara Rydek oraz inżynier Carter Diaz pełniący służbę na U.S.S. Resolute (NCC-92317). W czasie rozgrywki trafimy na pewien sekret, w którym palce maczały dwie nieznane cywilizacje.

Pierwszy gameplay pojawił się w marcu bieżącego roku i mogliśmy w nim widzieć nikogo innego jak samego Spocka, którego kojarzą nawet osoby kompletnie nieobeznane z serią. Poczciwy Spock jest już ambasadorem Federacji, ale nie stracił swojego typowego dla rasy Vulcan opanowanego charakteru.

W pokazanym gameplayu możemy zobaczyć fragment jednej z misji, podczas której musimy dokonywać pewnych wyborów. Tu wspomnę, że nasze decyzje będą miały wpływ na finał gry

Dlaczego Star Trek Resurgence został opóźniony?

Początkowo gra miała zadebiutować jeszcze w tym roku, ale niestety twórcy musieli zmienić plany. O swojej decyzji poinformowali za pomocą Twittera, na którym zamieścili dość obszerne wyjaśnienie.

Zespół Dramatic Labs chciałby zaktualizować informację na temat postępów w pracach nad grą Star Trek Resurgence.

Ciężkie prace trwały całe lato, ale niestety musieliśmy podjąć trudną decyzję i anulować premierę zaplanowaną na 2022 roku, tak aby zapewnić grze ostatnie szlify i upewnić się, że immersja będzie na najwyższym poziomie.

Zamierzamy wypuścić Star Trek Resurgence w kwietniu 2023 roku na PC, PlayStation i Xboxy.

Głównym fundamentem tej decyzji jest nasze zamiłowanie do serii Star Trek. Jesteśmy dumni z tego, co osiągnęliśmy do tej pory i dalej praca nad tym tytułem będzie dla nas pasją. Jesteśmy niezwykle wdzięczni i podekscytowani, że możemy pracować nad uniwersum, które tyle dla nas znaczy.

Nie możemy się doczekać, by zabrać was w niezwykłą podróż, jakiej nie posiadała żadna inna gra spod szyldu Star Trek.

Tłumaczenie wpisu na Twitterze.

W skrócie: twórcy posłużyli się standardowym już dla producentów tłumaczeniem, że chcą dopieścić grę do ostatniej śrubki. Takie usprawiedliwianie ma swoich fanów, jak i krytyków, ale osobiście uważam, że chyba lepiej poczekać nawet kilka miesięcy na produkt, którego deweloperzy są pewni, niż potem pobierać kolejne łatki.

Tak więc Star Trek Resurgence trafi do nas w kwietniu 2023 na PC, PlayStation 4 i 5, a także Xboxy One i Xbox Series X/S.

Jak tylko pojawią się nowe informacje, to na pewno je wam przekażemy, a tymczasem „Live long and prosper”.