fbpx

Square Enix ma być bardziej „agresywne” z SI. Tak twierdzi nowy prezes firmy

2 stycznia 2024,
12:05
Arek Grabowski
walka z bossem w Final Fantasy

Nowy prezes Square Enix, Takashi Kiryu, w długim „Noworocznym liście od prezesa” mówi o przyszłości firmy. Podkreślił tam sukcesy, a także zwrócił uwagę na kwestię sztucznej inteligencji. Według Kiryu Square Enix zamierza być „agresywne” w stosowaniu SI i innych najnowocześniejszych technologii. Te elementy mają zostać wykorzystane do rozwoju treści oraz wydawnictwa.

Zamierzamy również być agresywni w stosowaniu sztucznej inteligencji i innych najnowocześniejszych technologii zarówno w naszym rozwoju treści, jak i naszych funkcjach wydawniczych.

W perspektywie krótkoterminowej naszym celem będzie zwiększenie wydajności rozwoju i osiągnięcie większego wyrafinowania w naszych działaniach marketingowych.

W dłuższej perspektywie mamy nadzieję wykorzystać te technologie do tworzenia nowych form treści dla konsumentów, ponieważ wierzymy, że innowacje technologiczne stwarzają możliwości biznesowe.

Takashi Kiryu, prezes Square Enix

Cały list jest dostępny online do sprawdzenia. Warto zauważyć, że wartość Square Enix po premierze Final Fantasy 16 spadła o około 2 miliardy dolarów. Nowe informacje dotyczące wykorzystania SI mogą nieco poprawić sytuację rynkową firmy.

Do czego Square Enix zamierza „agresywnie” wykorzystywać sztuczną inteligencję?

Najpewniej chodzi o tworzenie treści do gier i nie tylko. Square Enix może wykorzystać SI, by generować więcej pomysłów, usprawniać narzędzia, rozwiązywać problemy itd. AI jest bardzo potężnym narzędziem, które ciężko sklasyfikować. Może ono znacząco przyspieszyć rozwój firmy oraz kolejnych projektów. Czy oznacza to, że kolejne gry Square Enix będą lepsze? Niekoniecznie – wiemy jedynie, że firma zamierza wykorzystywać nowe technologie.

Prezes Square Enix mówił także o dużych inwestycjach związanych z blockchainem. Oprócz tego wspomniano o „Web 3.0”. Są to na ten moment dość tajemnicze kwestie, ponieważ ciężko je powiązać bezpośrednio z grami.