fbpx

Spyro Reignited Trilogy świętuje sukces sprzedażowy

2 września 2023,
09:00
Dorota Żak
Główny bohater Spyro Reignited Trilogy

Kilka lat temu trzy pierwsze części serii Spyro ukazały się w odświeżonej wersji w ramach Spyro Reignited Trilogy. W 2018 dotarły na PlayStation 4 i Xboxa One, rok później na PC i Nintendo Switch. Mimo upływu lat przygody fioletowego smoka nadal podobają się graczom, co przekłada się na wyniki sprzedażowe.

Twórcy Spyro Reignited Trilogy poinformowali, że do tej pory zakupiono już ponad 10 milionów kopii gry. Staje się to kolejnym powodem do świętowania, zaraz obok 25. urodzin serii, które będzie ona obchodzić we wrześniu. Okrągła rocznica wydania pierwszej części gry mogłaby również zostać uznana za dobrą okazję do ogłoszenia kolejnej odsłony serii. Ostatnia, czyli The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon – nie licząc remastera Spyro Reignited Trilogy – ukazała się w 2008 roku. Nie wiemy jednak czy odpowiedzialne za Spyro Toys for Bob i Activision mają w planach dalsze części gry.

Tak czy inaczej, cały czas można sięgnąć po Spyro Reignited Trilogy. Na Steamie i w sklepie Xboxa znajdziemy aktualnie grę na przecenie (do 11 września), więc tam odsyłamy chętnych, a my czekamy czy Toyb for Bob przekaże jeszcze jakieś ogłoszenia związane z serią przy okazji jej urodzin.