SPC Gear SR400 – nowa seria foteli od polskiego producenta już w sprzedaży

Polski producent sprzętu komputerowego, firma SPC Gear, zaprezentował nową serię foteli SR400, które zostały stworzone z myślą o graczach. Jak zapewnia wytwórca, kluczem do sukcesu ma być tutaj ich wytrzymała konstrukcja, wygoda oraz ergonomia podczas pracy.

16 maja 2021
Na skróty
  • W serii SPC Gear SR400 do wyboru mamy materiał, z którego ma być wykonany fotel: ekoskóra lub tkanina.
  • Modele przeznaczone są dla osób o maksymalnej wadze 120 kg oraz wzroście 165-185 cm.
  • Sugerowana cena najnowszych foteli firmy SPC wynosi 1000 zł.

SPC Gear właśnie ogłosił nową serię foteli gamingowych. W SR400 konstrukcję wzmocniono metalowym szkieletem oraz wypełniono ją pianką tłoczoną na zimno. Fotel wykonany jest w stylu kubełkowym i ma podpierać ciało w kluczowych miejscach kręgosłupa, a w szczególności w odcinku lędźwiowym i szyjnym, zapewniając jak najwyższą wygodę użytkowania.

Wygląd fotela z przodu i z tyłu
Źródło: SPC Gear

Siłownik w fotelu posiada udźwig aż do 150 kg, lecz producent rekomenduje go osobom do 120 kg. Powiększone kółka zostały pokryte warstwą nylonu, co sprawia, że ich krawędzie nie będą rysować podłogi. Całość rekomendowana jest osobom o wzroście od 165 do 185 cm. Elegancki wygląd fotela sprawdzi się zarówno w stanowisku gracza, jak i w biurze.

Z jakiego materiału wykonany jest fotel SPC Gear SR400?

Wygląd poduszki oraz górnej części fotela
Źródło: SPC Gear

Zależnie od modelu fotele z serii SPC Gear SR400 obite są wysokiej jakości skórą ekologiczną PU lub siateczkowym materiałem. Do wyboru mamy trzy warianty kolorystyczne: czarny, czarno-czerwony lub czarno-szaro-pomarańczowy. Materiał, z którego wykonany jest fotel, ma zapewniać wyjątkową wytrzymałość.

Podłokietnik i oparcie w SPC Gear SR400

Jednym z elementów, który umożliwia szybką zmianę położenia, jest oparcie fotela. Specjalny mechanizm pozwala na odchylenie go aż o 170° do pozycji niemal leżącej lub ustawienie całkowicie pionowo względem siedziska (90°).

Wymoary fotela SPC Gear SR400

Wyprofilowane podłokietniki 3D pozwalają na dostosowanie ich pozycji pod własne preferencje. Podlegają regulacji w dwóch płaszczyznach: poziomej oraz pionowej. Mają poprawiać one ergonomię użytkowania oraz zapewniać wygodne podparcie ramion.

Dwie poduszki w zestawie z SR400. Co dają?

W zestawie dostajemy również dwie poduszki, które zapewniają odpowiednie podparcie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym oraz szyjnym. Wypełnienie poduszek dostosowane jest do funkcji, jakie mają pełnić. Dolna, twardsza, wykonana jest z pianki z pamięcią kształtu, by skutecznie wspierać odcinek lędźwiowy. Górna, bardziej miękka, przydaje się głównie podczas relaksu i ułatwiać ma wypracowanie prawidłowej postawy ciała.

Fotel SPC Gear SR400F RD od boku
Źródło: SPC Gear

Właśnie ruszyła przedsprzedaż. Cena za fotel z nowej serii to koszt 1000 zł niezależnie od modelu.

Materiał poszycia: Ekoskóra | Tkanina

Waga fotela [kg]: 20,5

Minimalny i maksymalny kąt pochylenia oparcia [°]: 90-170

Minimalna i maksymalna wysokość podłokietnika [mm]: 295-370

Rodzaj mechanizmu bujania: Tilt

Rodzaj podnośnika gazowego: 185 mm, klasa 4

Minimalny i maksymalny wzrost użytkownika [cm]: 165-185

Maksymalna waga użytkownika [kg]: 120

Rozmiar kółek [mm]: 60

Wykończenie kółek: Nylon

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!