fbpx

Sony utrudni wydawanie gier Activision Blizzard, jeśli fuzja z Microsoftem dojdzie do skutku

22 czerwca 2023,
15:24
Mateusz Skowron
Konsola PS5

Informacje na temat funkcji PlayStation 6 nie będą udostępniane firmie Activision Blizzard, jeśli wydawca zostanie przejęty przez Microsoft – tak wynika ze słów wypowiedzianych przez Jima Ryana podczas przesłuchań prowadzonych w sprawie trwającej od dłuższego czasu próby połączenia gigantów branży interaktywnej.

Sony nie chce współpracować z Activision Blizzard

Jak donosi CharlieIntel, podczas zeznań złożonych w kwietniu, CEO Sony Interactive Entertainment oświadczył, że nawet jeśli niektóre gry Activision Blizzard zostaną wydane na PlayStation po ewentualnym przejęciu firmy, Sony nie ma zamiaru udostępniać wydawcy informacji na temat funkcji PlayStation 6. Taka postawa może zniechęcić lub też całkowicie uniemożliwić implementacje do gry ekskluzywnych funkcji przyszłej konsoli.

Mimo że od zeznań minęło kilka miesięcy, mało prawdopodobne jest, aby Jim Ryan zmienił swoje stanowisko w sprawie przejęcia Activision Blizzard, dlatego już teraz musimy przygotować się na scenariusz, w któym Sony podejmie próby blokowania głośnych premier spod stajni przejętego wydawcy, między innymi serii Call of Duty. Nawet przy założeniu, że sam wydawca będzie wyrażać w tej kwestii jakiekolwiek chęci.

Ta sytuacja może wywołać spore obawy wśród fanów gier Activision, którzy do tej pory byli użytkownikami jedynie konsol PlayStation. Jak dotąd nie posiadamy pełnej wiedzy na temat skutków ewentualnego przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Trzeba jednak mieć nadzieję, że interes klientów, czyli graczy, zostanie uwzględniony przez niebieskich i przyszłe decyzje nie utrudnią życia najbardziej tej grupie.