Serial Fallout od Amazona na pierwszym zdjęciu

26 października 2022,
18:53
Dorota Żak

Na premierę zapowiedzianego serialu z uniwersum Fallouta jeszcze trochę poczekamy, ale już dziś możemy puścić wodze fantazji i pozastanawiać się, co nas w nim czeka.

Krypta w serialu Fallout

Tegoroczny październik jest zdecydowanie miesiącem dla fanów Fallouta. Z okazji 25. rocznicy serii Bethesda przygotowała nową zawartość zmierzającą do Fallouta 76 i Fallout Shelter, a na początku tygodnia ogłosiła, że w przyszłym roku do Fallouta 4 trafi next-genowa aktualizacja. Dzisiaj do świętowania przyłączył się również Amazon, który aktualnie pracuje nad serialem osadzonym w uniwersum. Prime Video podzieliło się pierwszym zdjęciem z nadchodzącej produkcji. Jest tylko jeden mały problem: niewiele się z niego dowiemy.

Co jeszcze wiemy o serialu od Amazona?

Jeden enigmatyczny kadr przedstawiający postać wyłaniającą się z krypty w blasku światła pozostawia niedosyt. Podobnie jak dość oszczędne informacje na temat serialu w świecie Fallouta. Produkcja została zapowiedziana jeszcze w 2020 roku, a odpowiedzialni za nią są przede wszystkim Lisa Joy (Westworld, Gdzie pachną stokrotki) i Jonathan Nolan (scenariusze do licznych filmów Christophera Nolana). W głównej roli zobaczymy Waltona Gogginsa, na ekranie pojawią się również Ella Purnell i Kyle MacLachlan.

Z powodu opóźnień związanych z pandemią koronawirusa ekipa weszła na plan dopiero w lecie tego roku. Może więc upłynąć jeszcze trochę czasu zanim otrzymamy pełnoprawny zwiastun serialu i poznamy datę premiery. Miejmy jednak nadzieję, że opowieść ze świata Fallouta będzie bardziej udana niż Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, ostatni wielki projekt Amazona osadzony w znanym uniwersum.