fbpx

Sega zamierza stworzyć rebooty klasycznych serii wbrew standardom branży gier

11 grudnia 2023,
14:05
Arek Grabowski
Logo firmy SEGA

Sega ogłosiła podczas The Game Awards aż 5 rebootów klasycznych serii. Jakiś czas temu informowaliśmy, że firma zamierza wydawać odnowione wersje starszych gier równo z nowymi tytułami. Informacje najwidoczniej zostały potwierdzone. Wiemy, że otrzymamy reboot Jet Set Radio, Streets of Rage, Golden Axe, Shinobi oraz Crazy Taxi.

To zestaw klasyków, który zadowoli niejednego fana gier. Współdyrektor operacyjny Segi oraz dyrektor generalny Sega of America, Shuji Utsumi, rozmawiał z redaktorami serwisu Washington Post. Dowiedzieliśmy się w ten sposób nieco o podejściu firmy do nadchodzących odnowionych wersji klasycznych i dla niektórych legendarnych gier.

Sega chce pokazać „charakter i buntowniczy sposób myślenia” wydając rebooty

Shuji Utsumi powiedział, że Sega chce oddać oryginalny charakter nadchodzących gier. Wszystkie z nich są ikoniczne i na swój sposób unikatowe. Dlatego też do produkcji zatrudniono oryginalnych autorów serii.

Koncepcja gier takich jak Jet Set Radio jest zaawansowana. Oryginalni twórcy są ponownie zaangażowani i nadszedł ich czas. To dobry czas, w którym ludzie mogą docenić wszelkiego rodzaju koncepcje.

Shuji Utsumi, współdyrektor operacyjny Segi

Utsumi uważa, że franczyzy takie jak Persona, Sonic oraz Yakuza utrzymywały firmę przez ostatnie lata. Sega przypisuje sukces klasycznym tytułom i dlatego rozpoczęto projekt restartu ikonicznych IP. Warto wiedzieć, że możemy również spodziewać się odnowionej wersji Virtua Fighter. Tutaj jednak twórcy pracują jeszcze nad oddaniem realizmu oraz tym, by gra różniła się znacząco od obecnych na rynku bijatyk.