Seagate prezentuje 20 TB wersję dysku SkyHawk ze wsparciem AI

Dyski półprzewodnikowe coraz szybciej wypierają z rynku tradycyjne twardziele, co nie oznacza, że firmy zajmujące się produkcją nośników magnetycznych stoją w miejscu. Amerykańska marka Seagate właśnie ogłosiła najnowszy model SkyHawk o pojemności 20 TB ze wsparciem AI.

24 marca 2022
Na skróty
  • Seagate zaprezentował dysk SeaHawk o pojemności 20 TB.
  • Nośnik otrzymał wsparcie AI, dzięki czemu jest w stanie zapisywać i analizować materiały wideo.
  • Urządzenie ma cechować się także wysoką niezawodnością i długim okresem eksploatacji.

Podczas wydarzenia ISC West trade show w Las Vegas Seagate zaprezentował nośnik, który docenią szczególnie przedsiębiorstwa.

Co oferuje tak pojemny dysk?

Zacznijmy od najciekawszego dodatku, którym jest wsparcie przez AI. Algorytm odpowiedzialny jest za analizowanie licznych strumieni oraz wielogodzinnych plików wideo podczas znacznego obciążenia. Całość została zaprojektowana z myślą o sieciowych rejestratorach wideo i potrafi dostosować się do skali środowiska pracy w zakresie sztucznej inteligencji.

Front dysku Seagate SkyHawk 20 TB AI
Źródło: Seagate

Urządzenie oferuje wsparcie dla 64 strumieni wideo w rozdzielczości HD oraz 32 strumieni AI. Dzięki możliwości obsługi skalowalnych obciążeń SkyHawk spełnia rosnące potrzeby w zakresie rejestrowania i analizowania materiałów wideo.

Seagate SkyHawk – dane techniczne

Ten pojemny magazyn danych wyposażono również w oprogramowanie firmware ImagePerfect, dzięki czemu dysk zapewnia zerową ilość zgubionych klatek przy jednoczesnym obciążeniu.

Naklejka informacyjna Seagate SkyHawk 20 TB AI
Źródło: Seagate

Według producenta nośnik charakteryzuje się także wysoką niezawodnością, którą potwierdza średni czas bezawaryjnej pracy MTBF wynoszący dwa miliony godzin oraz współczynnik obciążenia 550 TB na rok. Za monitorowanie pracy oraz dbanie o bezpieczeństwo urządzenia odpowiada funkcja SkyHawk Health Management. Sprzęt ma być dostępny już w tym miesiącu z sugerowaną kwotą zakupu na poziomie 529,99 dolarów amerykańskich.

Krystian Ławniczak

Wielki fan tematyki hardware, który w szczególności uwielbia wszystko, co wiąże się z overclockingiem i chłodzeniem. Wolną chwilę lubi poświęcić dobrej książce, a w sytuacji najwyższej wagi nie odmawia pomocy z wadliwym sprzętem. Oprócz obcowania z komponentami lubi rozwijać się także w innych dziedzinach iT i wbrew pozorom, siłownia nie jest mu obcym miejscem.
UWaga! Gorące informacje!