DLC Scribes of Fate do ESO już dostępne na PC. Gracze konsolowi poczekają nieco dłużej

14 marca 2023,
21:12
Dorota Żak
Drużyna z The Elder Scrolls Online

13 marca do pecetowej wersji The Elder Scrolls Online zawitało nowe DLC, Scribes of Fate. Posiadacze Xboxa i PlayStation poczekają na nową zawartość jeszcze do 28 marca, ale już teraz mogą sprawdzić zwiastun z fragmentami gameplayu oraz przeczytać, co dokładnie znajdzie się w rozszerzeniu. Przy okazji do gry trafiła darmowa aktualizacja o numerze 37 dodająca kilka poprawek i nowości, m.in. w postaci lektora menu.

Scribes of Fate i odkrywanie tajemnic

DLC wprowadzi do produkcji zupełnie nowe lochy, czyli Bal Sunnar i Scrivener’s Hall, pełne opowieści, które wpiszą się w większą historię Shadow of Morrowind. W pierwszym wątku naszym zadaniem stanie się zbadanie dziwnych anomalii na zlecenie Zakonu Psijic. W drugim dołączymy do byłego przywódcy Skrybów Mory, Keshargo, aby pomóc mu w odzyskaniu potężnego reliktu i odzyskania pozycji Magnastylusa.

Co więcej, oba z wątków mają poprzedzać to, co zobaczymy w Necromie, obszernym dodatku, jaki The Elder Scrolls Online otrzyma jeszcze w tym roku, dokładniej w czerwcu (5 czerwca zadebiutuje na PC, 20 czerwca na konsolach). Zwiastun DLC pozwala także rzucić okiem na umiejętności Arcanista, czyli nadchodzącej nowej klasy postaci.

Aby zagrać w Scribes of Fate, należy albo zakupić je w sklepie wewnątrz gry, albo posiadać subskrypcję ESO Plus. Na stronie The Elder Scrolls Online znajdziemy także instrukcję, co należy zrobić, żeby rozpocząć związane z DLC zadania.