Samsung The Freestyle – zapowiedź przenośnego projektora z trybem Ambient

5 stycznia 2022,
15:10
Maciej Krause

Firma Samsung na targach CES 2022 zaprezentowała lekkie, przenośne urządzenie stanowiące połączenie projektora, inteligentnego głośnika i rozwiązania zapewniającego nastrojowe oświetlenie. Projektor może być zasilany z poziomu powerbanku, co czyni go mobilnym sprzętem.

Bok i front projektora
Na skróty
  • Samsung na targach CES 2022 zaprezentował swój najnowszy przenośny projektor o nazwie The Freestyle.
  • To pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku, które zapewnia połączenie optymalnych wrażeń z oglądania filmów i rozrywki z kompaktową obudową.
  • Opcje automatycznej regulacji wypoziomowania, ustawienia ostrości i automatycznej korekcji keystone gwarantują niezmiennie idealny obraz.

Na targach CES 2022 firma Samsung zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego projektora o nazwie The Freestyle. To pierwsze tego typu urządzenie na rynku, które zapewnia doskonałe wrażenia z oglądania filmów i wideoklipów na ekranie o rozmiarach do 100 cali użytkownikom pragnącym mieć dostęp do treści audio i wideo, gdziekolwiek się znajdują.

Wygląd projektora The Freestyle
Źródło: Samsung

Samsung The Freestyle – przenośny projektor z trybem Ambient i wbudowanym głośnikiem

Samsung The Freestyle to lekkie, przenośne urządzenie stanowiące połączenie projektora, inteligentnego głośnika i rozwiązania zapewniającego nastrojowe oświetlenie. Freestyle waży zaledwie 830 g. Urządzenie posiada wszechstronny stojak, który umożliwia rotację do 180°, dzięki czemu użytkownicy mogą odtwarzać treści wideo praktycznie wszędzie – na stołach, podłogach, ścianach, a nawet sufitach – bez potrzeby korzystania z odrębnego ekranu.

The Freestyle to jedyny w swoim rodzaju projektor zapewniający niezrównaną elastyczność, która wychodzi naprzeciw zmieniającym się stylom życia użytkowników. Pozbawiony ograniczeń, jakie tradycyjnie narzucała zarówno przestrzeń, jak i rozmiar projektora, The Freestyle to przyjemne, wszechstronne urządzenie, z którego można korzystać w wybrany przez siebie sposób.  

Simon Sung, Executive Vice President and Head of the Sales & Marketing Team of the Visual Display Business w Samsung Electronics
Samsung The Freestyle - design urządzenia
Źródło: Samsung

Projektor Samsung The Freestyle wyposażono w kompleksowe funkcje automatycznej korekcji Keystone (korekcja trapezu) i poziomowania. Pozwalają one urządzeniu samoczynnie dostosowywać ekran do dowolnej powierzchni pod każdym kątem, co przekłada się na idealnie proporcje oglądanych treści. Co więcej, funkcja automatycznego ustawiania ostrości sprawia, że The Freestyle prezentuje perfekcyjnie wyrazisty obraz o przekątnej do 100” niezależnie od powierzchni i kąta padania. Sprzęt oferuje ponadto podwójny pasywny radiator, za sprawą którego generuje czysty, głęboki bas bez zniekształceń. Zaś równomierne rozprowadzanie dźwięku w spektrum 360 stopni, pozwala cieszyć się kinowej jakości brzmieniem w dowolnym miejscu.

The Freestyle może być zasilany z powerbanku o mocy 50 W lub większej. Użytkownicy mogą zatem zawsze mieć go przy sobie, niezależnie od tego, gdzie się znajdują – w podróży, na kempingu, czy w dowolnym innym miejscu. Urządzenie jest też innowacyjne ponieważ – poza kompatybilnością z tradycyjnym gniazdkiem elektrycznym – jest pierwszym przenośnym ekranem, który można podłączyć przy użyciu standardowego gniazdka oświetleniowego E2 bez potrzeby korzystania z dodatkowego okablowania.

Wyświetlony obraz z projektora od Samsunga na ścianie
Źródło: Samsung

Poza samym wyświetlaniem filmów, The Freestyle może oferować nastrojowe oświetlenie za sprawą trybu Ambient i przezroczystej nakładki na obiektyw. Urządzenie jest ponadto inteligentnym głośnikiem, który analizuje muzykę, by dostosowywać do niej efekty wizualne wyświetlane na ścianach, podłogach czy dowolnych innych powierzchniach. The Freestyle oferuje także inteligentne funkcje i aplikacje, znane z telewizorów Samsung Smart TV. Innymi słowy, posiada dostęp do najpopularniejszych platform VOD, takich jak Netflix czy HBO GO. Jest też kompatybilny z urządzeniami mobilnymi z systemem Android i iOS, dzięki czemu można wyświetlić treści ze smartfona, gdziekolwiek tylko chcemy.

Projektor jest już dostępny w przedsprzedaży w USA, zaś w kolejnych miesiącach jego dostępność obejmie także inne globalne rynki. Cena w USA to 899 dolarów, czyli około 3600 zł.

Źródło: informacja prasowa