Ruszyła otwarta beta Diablo 4. W weekend wracamy do Sanktuarium

24 marca 2023,
22:31
Dorota Żak
Lilith z Diablo 4

Dzisiaj o 17:00 rozpoczęły się otwarte testy bety Diablo 4. Już przed ich startem Blizzard wyraźnie ostrzegł przed długimi kolejkami do gry, przewidywanymi zwłaszcza na piątek oraz na momenty szczytu w poszczególnych regionach. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, biorąc pod uwagę olbrzymie zainteresowanie tytułem. Żeby dostać się do Sanktuarium, trzeba swoje odczekać.

Czego spodziewać się po otwartej becie Diablo 4?

W przeciwieństwie do wczesnego dostępu do bety sprzed tygodnia, w czasie którego pojawiło się wiele problemów, rozwiązywanych na bieżąco przez Blizzarda, tym razem zagrać może każdy. Diablo 4 pobierzemy z oficjalnej strony gry, po czym pozostaje tylko wcielić się w wybraną postać i wkroczyć do świata Sanktuarium. Opcje obejmują pięć klas, barbarzyńcę, łotrzyka, czarodzieja, druida oraz nekromantę, z czego ostatnie dwie nie pojawiły się przy okazji wczesnego dostępu do bety.

W ramach jednego konta na Battle.net możemy stworzyć nie więcej niż 10 postaci, które osiągną maksymalnie 25 poziom. Grając w czasie weekendu zaznajomimy się z pierwszym obszarem Diablo 4, Strzaskanymi Szczytami, dostępny będzie również tryb kooperacyjny do 4 graczy. W tej sposób poznamy początkowy akt fabuły oraz zmierzymy się z niektórymi bossami.

Otwarta beta Diablo 4 potrwa od 24 do 26 marca. Blizzard zachęca oczywiście do dzielenia się swoimi wrażeniami z gry, które mogą pomóc w doszlifowaniu jej do czasu premiery, czyli 6 czerwca tego roku.