Blizzard odpowiada na problemy bety Diablo 4. Są już poprawki

18 marca 2023,
23:00
Kaja Piaścik
Walka w lochach w Diablo 4

W piątek 17 marca rozpoczął się wczesny dostęp do bety Diablo 4 dla posiadaczy preorderów. Wielu graczy na starcie doświadczyło sporo problemów, które mocno utrudniły im rozpoczęcie rozgrywki. Dotyczyły one zwłaszcza długiego czasu oczekiwania w kolejkach, samoczynnego wyrzucania z serwera oraz niską wydajnością na niektórych sprzętach.

Early Access Bety Diablo 4 z trudnym początkiem

Beta oczywiście jest właśnie po to, by wyłapać błędy, a wkrótce po otwarciu Early Accessu i zidentyfikowaniu utrudnień Blizzard podjął pierwsze działania w celu polepszenia doświadczenia użytkowników. Deweloper zaktualizował listę rozpoznanych problemów i oświadczył, że do czasu wprowadzenia poprawek liczba graczy wpuszczanych na serwerach zostanie ograniczona.

Od tamtej pory na oficjalnym forum Blizzard regularnie informuje o postępach. W sobotnim poście Community Manager studia wymienił hotfixy wprowadzone jeszcze w piątkowy wieczór, które znacząco skróciły czas w kolejce, a także nowy problem na konsolach, przez który użytkownicy nie byli w stanie dostać się do gry. Zespół deweloperski stale pracuje nad rozwiązaniami, a przy tym dziękuje fanom za zaangażowanie i pomoc w identyfikacji błędów – pozwoli to na lepsze przygotowanie do oficjalnego debiutu produkcji.

Premiera Diablo 4 jest zaplanowana na 6 czerwca 2023 roku. Tytuł trafi na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S, a już w przyszły weekend – między 24 a 26 marca – odbędą się otwarte beta testy.