Rust – pierwszy zwiastun edycji na konsole

Nie jest niczym nowym, że czasami gry z pecetów lądują na konsolach lub odwrotnie. Do ich grona dołączy wkrótce Rust, produkcja Facepunch Studios.

1 marca 2021
Na skróty
  • Survivalowy multiplayer Rust trafi na konsole.
  • Ogramy ją na PlayStation 4 lub Xbox One.
  • Na razie nieznana jest data premiery, ale trwają już testy beta.

Użytkownicy pecetów już od kilku lat mogą zanurzyć się w świecie Rust, wieloosobowego survivala. Wkrótce do ich grona będą dołączą gracze konsolowi. Wiemy to dzięki zwiastunowi opublikowanym na Twitterze poświęconym konsolowej edycji gry. Rust ma wkrótce zadebiutować na PlayStation 4 oraz Xbox One. Niestety nie znamy jeszcze konkretnej, a nawet przybliżonej daty jego premiery.

Brakuje również bardziej szczegółowych detali, zapowiadających, czego dokładnie możemy się spodziewać w wersji gry na PS4 i XOne. Nie należy się jednak tym przesadnie martwić, w końcu edycja gry na konsole została dopiero ogłoszona, więc kolejne informacje jeszcze przed nami. Możemy za to przyjrzeć się, jak prezentuje się grafika gry na krótkim zwiastunie. A robi to całkiem ładnie.

Rust na konsole – trwają testy Beta

Z Twittera gry wiemy również, że Rust na konsole znajduje się na etapie testów beta. Ograniczona lista kodów została wysłana do pierwszych uczestników, a w przyszłości planowana jest większa liczba testów. Ich celem na ten moment jest sprawdzenie stabilności serwerów, stąd pojawił się limit osób.

Testy bety potrwają do 29 marca tego roku. Aby do nich dołączyć (choć bez gwarancji, że zostaniemy wybrani), należy zarejestrować się na oficjalnej stronie gry. Uczestnictwo w jednej edycji testu beta nie wyklucza dołączenia do kolejnej.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!