fbpx

Rosyjscy hakerzy grożą wielkim wyciekiem materiałów ze STALKERA 2. Jest odpowiedź GSC Game World

Na rosyjskim serwisie społecznościowym VK został opublikowany post, w którym haker pod pseudonimem NF Star zagroził opublikowaniem ogromnej ilości materiałów z gry STALKER 2: Heart of Chornobyl. Szantaż skierowany w ukraińskie studio GSC Game World jest motywowany podjętymi przez twórców działaniami, jakie mają godzić w zwykłych graczy z Rosji i Białorusi, takimi jak zrezygnowanie z rosyjskiej lokalizacji.

Żądania wobec deweloperów STALKERA 2 hakerzy ujęli w trzech punktach:

1. Zmieńcie podejście, przemyślcie swoje zachowanie wobec graczy z Białorusi i Rosji, przeproście za niegodne zachowanie wobec zwykłych graczy z tych krajów.

2. Sugeruję zdjęcia bana dla profilu NF Star na waszym oficjalnym Discordzie – zbanowaliście mnie za nic, przez co musiałem przestać się powstrzymywać.

3. Oddzielnym problemem jest przywrócenie rosyjskiej lokalizacji. Fani czekają na nią od waszej firmy. Nie psujcie ludziom gry przez politykę.

NF Star na VK

Według oznajmień hakerzy dysponują ponad trzydziestoma gigabajtami treści uwzględniających całą fabułę, cutscenki oraz dokumentację dotyczącą świata i lokacji. Na spełnienie żądań dali GSC Game World czas do 15 marca, a na dowód posiadania materiałów ze STALKERA 2 dodali do posta sporo grafik przedstawiających screeny z rozgrywki, modele postaci czy grafiki koncepcyjne.

Twórcy STALKERA 2 niezłomni wobec szantażu i gróźb

GSC Game World nie pozwala jednak na szantaż. Studio opublikowało już na Twitterze oficjalne oświadczenie.

Twórcy STALKERA informują, że ciągłe cyberataki na studio trwają od ponad roku. Jak piszą, „doświadczyli szantażu, aktów agresji i hakowania, prób skrzywdzenia graczy i fanów, wyrządzenia szkód w procesie produkcji czy zniszczenia reputacji firmy.”

Deweloperzy oznajmiają jednak, że jak większość obywateli Ukrainy, doświadczyli ostatnio dużo bardziej przerażających rzeczy spowodowanych wojną, dlatego wszelkie próby szantażu czy zastraszania są bezcelowe. Studio pozostaje niezłomne w swoich przekonaniach i wspieraniu Ukrainy:

Pomimo prób złamania nas, pozostajemy silni i odważni. Bo jeśli wierzysz w coś i kochasz to całym sercem, będziesz chronić to za wszelką cenę.

Wiele przeszliśmy. Jednak te wyzwania sprawiają tylko, że będziemy pracować ciężej, bo wierzymy, że prawda jest po naszej stronie. Zło nie wygra nigdy.

GSC Game World

GSC Game World prosi jednocześnie, żeby w razie wycieku powstrzymać się od przeglądania i rozprowadzania informacji dotyczących STALKERA 2: Heart of Chornobyl. Stare lub niedokończone materiały mogą bowiem wpłynąć na odbiór finalnego produktu. Twórcy chcieliby, aby fani poczekali do oficjalnej premiery dla jak najlepszego odbioru gry – „wierzymy, że ją pokochacie”. Deweloperzy doceniają przy tym wsparcie, lojalność i reakcję społeczności na ataki skierowane w studio.

Zgodnie z życzeniem GSC Game World redakcja GamesGuru nie będzie publikowała i rozpowszechniała materiałów pochodzących z możliwych wycieków ze STALKERA 2.