Resident Evil 4 HD mod wychodzi po 8 latach prac i wygląda cudownie

2 lutego 2022,
23:52
Bartłomiej Gawryszuk

Tak, naprawdę zajęło to całej drużynie modderów 8 lat. Nic dziwnego – całość jest dosłownie cztery razy większa od samego Resident Evil 4.

Leon z Resident Evil 4
Na skróty
  • Mod HD do Resident Evil 4 znacznie zwiększa jakość tekstur w grze.
  • Twórcy zrobili wszystko, aby zachować oryginalne grafiki, jednocześnie znacznie zwiększając ich rozdzielczość poprzez tworzenie tekstury właściwie od zera.
  • Według plotki remake Resident Evil 4 pojawi się jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej we wrześniu.

Resident Evil 4 to chyba najbardziej znana część serii, mająca już 17 lat na karku. Kiedy w 2015 roku banda furiatów, zdenerwowana lekceważącym stosunkiem Capcomu do portu na PC, zebrała się, aby w końcu zrobić grze lifting, nikt nie spodziewał się takiej dedykacji z ich strony. RE4 HD Project jest już dostępny dla wszystkich za darmo.

Właściwie „dedykacja” to za mało powiedziane, bo twórcy moda poszli aż za daleko. Jednym z najbardziej godnych podziwu czynów jest odnalezienie wszystkich miejsc, z których pochodziły zdjęcia tekstur z oryginalnej gry. Mówimy tutaj o drzwiach hiszpańskich kościołów, otynkowaniu budynków na portugalskim zadupiu i wielu innych „zaginionych teksturach”. Twórcy też wspominają wieloletnie debaty na temat tekstur kamieni, z całymi stronnictwami stojącymi murem za swoim ulubionym kamykiem.

Czas świętować! 2022 rokiem Resident Evil 4

Modderzy wybrali sobie bardzo dobry moment na ukończenie produkcji, bo 2022 zdaje się być właśnie rokiem Resident Evil 4. Wraz ze zbliżającym się trybem multiplayer do wersji VR tytułu coraz więcej sensu ma plotka, że nadchodzi całkowity remake gry. Po wspaniałym Resident Evil 2 i średnim Resident Evil 3 nadszedł czas na kolejną część serii. Jest ona bliżej, niż by się wydawało, bo najprawdopodobniej zostanie wydana już we wrześniu.