Remaster Legend of Mana już w czerwcu

Oprócz powstających nowych gier co jakiś czas słyszymy o remasterach klasyków, które mają stanowić powrót do pewnych tytułów. Do ich grona dołączy wkrótce Legend of Mana od Square Enix.

18 lutego 2021
Na skróty
  • Square Enix ogłosiło remaster Legend of Mana.
  • Gra ukaże się 24 czerwca na PC, PS4 i Switchu.

Legend of Mana to jRPG z 1999 roku, w którym wyruszamy w podróż, aby odnaleźć tajemnicze Drzewo Many. Na początku naszej przygody mapa świata jest pusta i to od naszych akcji i decyzji zależy, w jakim kierunku rozwinie się cała opowieść. Aby odblokować kolejne miasta i lochy, musimy odnajdywać magiczne artefakty. Wszystko to pozwala na unikalną rozgrywkę dla każdego gracza.

Nic więc dziwnego, że Square Enix postanowiło przypomnieć wszystkim o tej produkcji. Przy okazji ostatniego Nintendo Direct ogłosiło remaster Legend of Mana.

Remster Legend of Mana – czy dużo się zmieni?

Na oficjalnej stronie gry znajdziemy kilka screenów porównujących oryginalną wersję gry z remasterem. Zmiany nie wyglądają na wielkie, głównie poprawiają jakość grafiki. Zachowany został za to klimatyczny styl oryginału wraz ze swoją kolorystyką.

Kwestie związane z remasterem mają objąć także soundtrack Legend of Mana, który zostanie nieco przearanżowany. Dzięki temu możliwe będzie wybranie wersji ścieżki dźwiękowej, z którą chcemy grać, starą czy nową. Przełączanie niektórych opcji znajdziemy także w przypadku walki – dostaniemy możliwość wyłączenia starć z przeciwnikami. Co więcej, do tytułu dołączy również minigra Ring Ring Land, która była wcześniej niedostępna poza Japonią.

Lokacja z oryginalnej wersji Legend of Mana
Wersja stara…
Lokacja z remastera Legend of Mana
…i nowa. Źródło obrazów: Square Enix

Kiedy i w jakiej cenie?

Zremasterowana wersja Legend of Mana pojawi się w sprzedaży już 24 czerwca tego roku, na pecetach, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Jej cena ma wynosić 29,99 $ (przy obecnym kursie walut około 112 zł). Osoby, które zakupią grę przed 23 czerwca, dostaną w bonusie dziesięć awatarów oraz specjalny motyw systemowy (PS4) lub tapetę (na Steamie).

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!