Remake Metal Gear Solid 2 na silniku Unreal Engine 5 – odtworzono intro gry

Fan MGS stworzył filmowe intro Metal Gear Solid 2 na silniku Unreal Engine i wygląda to naprawdę dobrze. Niemiecki deweloper pokazał, na co go stać i zdobył nowych fanów.

16 stycznia 2022
Na skróty
  • Twórcą projektu jest niemiecki deweloper Erasmus Brosdau.
  • Praca Erasmusa oparta jest w całości na Unreal Engine 5.
  • Prawdopodobnie nie dostaniemy remake’a Metal Gear Solid w najbliższym czasie.

Jeśli zastanawialiście się jak może wyglądać Metal Gear Solid 2 na silniku Unreal Engine 5, to macie okazję zobaczyć to w wykonaniu niemieckiego dewelopera, Erasmusa Brosdau. W zamieszczonym na Twitterze wpisie Brosdau ujawnia, że pracuje nad odtworzeniem filmowego intro do Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty, w całości na silniku Unreal Engine 5.


W klipie możemy zobaczyć Solid Snake’a schodzącego na pokład tankowca w początkowej sekwencji gry, znajdziemy tam takie szczegóły jak pieczęć aprobaty Hideo Kojimy. Autor i reżyser gry na swoim Twitterze promuje odtworzony filmik z Metal Gear Solid 2 do grupy ponad 3,1 miliona fanów na całym świecie.

W międzyczasie dostaniemy remake Metal Gear Solid 3

Jeśli chodzi o nadchodzące reamake’i związane z serią, to według zeszłorocznych doniesień, nad odświeżeniem Metal Gear Solid 3: Snake Eater pracuje studio odpowiedzialne za przeniesienie Dark Souls na Nintendo Switch – czyli Virtuos – które zatrudnia nawet Kojimę jako kreatywnego konsultanta przy remake’u. Wygląda na to, że na obie produkcję przyjdzie nam czekać jeszcze przez kilka ładnych lat.

Adrian Wiącek

Były streamer i prowadzący spotkań gamedevu. RPG i survival horrory to moje koniki. Jeśli chodzi o Gothica 1 lub 2 mogę rozmawiać godzinami. Interesuję się również kulturą japońską co utwierdza tylko zaintersowanie muzyką z tamtego regionu, jak i chęć ogrania całej serii Yakuza.
UWaga! Gorące informacje!